| |
Zagrożenie!
W Rosji uderzyła zima. Z powodu śniegu odwołano zajęcia w szkołach

W Rosji uderzyła zima. Z powodu śniegu odwołano zajęcia w szkołach

Pogoda w Polsce nadal jest dla nas łaskawa, bo szykujemy się na pogodny i ciepły pierwszy weekend października, ale to nie oznacza, że zima nie będzie się powoli zbliżać do Europy. Jej pojawienie się na półkuli północnej obserwujemy w różnych regionach świata. Wczoraj 30 września 2021, miało miejsce pierwsze poważne uderzenie zimy w Rosji w Anadyrze, stolicy Czukockiego Okręgu Autonomicznego. Z powodu obfitych opadów śniegu i bardzo silnego wiatru odwołano zajęcia w szkołach.

Zima w Rosji, 30 września 2021. Foto: TASS / Pavel Koshelenko 

Zima w Rosji, zamiecie śnieżne, 30 września 2021, Anadyr, zdjęcia i filmy

Zima pod koniec września uderzyła w Rosji

Opady śniegu z wiatrem przekraczającym 90 km/h notowano na wybrzeżu Morza Beringa. Nagły atak zimy wstrzymał prace promu w Anadyrze, a władze zdecydowały o odwołaniu zajęć w szkołach. Z powodu zamieci śnieżnej wyraźnie pogorszyła się widzialność na drogach.

Cyklon szalał na terytorium regionu Anadyr oraz w dzielnicach miejskich Egwiekinot i Providensky. Temperatura w regionie w czasie opadów śniegu spadła do -10 stopni C.

Jaka będzie zima w Rosji

Wygląda na to, że najbliższa zima w Rosji może przynosić nowe rekordy pod względem temperatur, jak również opadów śniegu i obszarów bezśnieżnych. Z uwagi jednak na coraz większą niestabilność spowodowaną niepewnością związaną z wirem polarnym i prądem strumieniowym, trudno jednoznacznie wskazać trend.

Generalnie należy oczekiwać sporej zmienności i skrajności. Świadczy o tym już miniony wrzesień, gdy na początku miesiąca zanotowano rekordowo niską temperaturę na rosyjskim biegunie zimna.

Zima we wrześniu

Powiewów zimy we wrześniu na półkuli północnej było znacznie więcej. Warto przypomnieć pierwsze opady śniegu nad Bałtykiem, atak zimy na Islandii, czy rekordowo wczesne opady śniegu w Japonii.

DobraPogoda24.pl, Iz.ru


Komentarze
Monia

Ciekawe, czy my też doczekamy się takiej zimy?

01 październik 2021 - 17:16
Odpowiedz