| |
Zagrożenie!
Pogoda. Fala ciepła na początku października w Polsce. Temperatura przekroczy 20 stopni

Pogoda. Fala ciepła na początku października w Polsce. Temperatura przekroczy 20 stopni

Pogoda. Rozpoczął się październik 2021, który na początku zapowiada się z niezłą pogodą w Polsce. Mamy bardzo dobre informacje dla osób lubiących wyższe temperatury. Przymrozki i pierwszy atak zimy nam nie grożą. Prognoza pogody daje szanse na cieplejsze dni z temperaturą powyżej 20 stopni C. ze sporą ilością słońca i pięknym powiewem złotej polskiej jesieni, zwłaszcza w czasie najbliższego weekendu. Sprawdźmy, do kiedy będzie ciepło, kiedy pojawią się opady deszczu oraz kiedy należy się spodziewać ochłodzenia.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 1-5 października 2021

Pogoda w Polsce. Fala ciepła na początku października 2021, do kiedy będzie ciepło

Ciepły początek października w Polsce

Po przejściu deszczowego frontu minionej doby, dziś słabnące opady deszczu będą możliwe jeszcze na północnym wschodzie, głównie na Podlasiu. Na pozostałym obszarze będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia, aczkolwiek na wschodzie miejscami może być jeszcze pochmurno i mglisto. Bardzo dobrze to widać na aktualnych zdjęciach satelitarnych Polski.

Na danych z godziny 10:00, widzimy zachmurzenie na wschodzie Polski oraz miejscami ustępującą mgłę na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej po lokalnie Małopolskę. Na pozostałym obszarze kraju jest pogodnie.

Pogoda w Polsce. Ciepły początek października 2021

Sytuacja zmieni się w najbliższy pierwszy weekend października. Czeka nas bardzo ładna pogoda z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Polska w tym czasie znajdzie się w obszarze pomiędzy wyżem znad Rosji i głębokim niżem znad Atlantyku w rejonie Wysp Brytyjskich.

Prognozowane położenie dwuośrodkowego niżu w rejonie Wysp Brytyjskich i wyżu nad Rosją, noc 2/3 października 2021

Pogoda w Polsce. Prognoza pogody od 1, do 5 października 2021

Taka sytuacja baryczna zawsze wymusza południkowy napływ cieplejszego i bardziej suchego powietrza, dlatego możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Ceną za to będzie nasilenie wiatru, szczególnie w górach, gdzie porywy wiatru miejscami przekroczą 100 km/h. Na pozostałym obszarze Polski wiatr będzie umiarkowany, chwilami silniejszy, ale nie na tyle by mówić o wichurze.

Temperatura w Polsce w październiku przekroczy 20 st. C.

Ze znacznym wyprzedzeniem w prognozach długoterminowych wspominaliśmy, że temperatura w Polsce, zwłaszcza w pierwszej połowie października miejscami będzie osiągać lub przekraczać 20 st. C. Nasze prognozy sprawdzą się bardzo dobrze. Jednym z cieplejszych dni, będzie niedziela 3 października, gdy temperatura, szczególnie w zachodniej połowie Polski powinna wzrosnąć do 20-23 st. C.

Pogoda w Polsce, prognoza temperatury 3 października 2021

Ciepło zapowiada się również początek nowego tygodnia. W poniedziałek 4 października, szczególnie miejscami w centrum i na południu Polski termometry powinny wskazać 19-22 st. C.

Prognoza temperatury w Polsce na początku października 2021

Bardzo ciekawą prognozę temperatury przedstawia najnowsza odsłona modelu ECWMF. Według dzisiejszej aktualizacji, we wtorek 5 października na południu Polski temperatura może wzrosnąć nawet do 23-25 st. C. Taki wzrost byłby zapewne związany z efektem fenowym w górach i napływem cieplejszego powietrza na południu aż po centrum Polski.

Do kiedy będzie ciepło w październiku 2021 w Polsce, prognoza temperatury

Z uwagi na to, że Polska między 1-5 października będzie się znajdować w obszarze pomiędzy wpływem wyżu i niżu, to nie oznacza, że wszędzie w tym czasie będzie pogodnie. Przejściowo zachmurzenie miejscami może wzrosnąć, lokalnie mogą także wystąpić drobne opady deszczu, ale będą mieć zasięg niewielki.

Najbliższe opady deszczu przejdą przez Polskę około 5-7 października

Nie wliczając lokalnych drobnych opadów, to najbliższe frontowe opady deszczu pojawią się w Polsce na znacznym obszarze kraju między 5-7 października. Wówczas od zachodu dostaniemy się pod wpływ frontu atmosferycznego stopniowo przesuwającego się na wschód.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, 5 października 2021

Pogoda. Kiedy spadnie deszcz w Polsce na początku października 2021

Wstępnie prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, 6 października 2021

Kiedy będzie deszcz w Polsce, prognoza opadów, od 1, do 6 października 2021

W czasie przechodzenia frontów z opadami, temperatura maksymalna spadnie, ale nadal będzie notować kilkanaście stopni C. na termometrach. Generalnie, październik 2021 w Polsce zapowiada się z temperaturą powyżej normy. Okresów zdecydowanie chłodniejszych będzie zdecydowanie mniej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!