| |
Zagrożenie!
Wrześniowe ochłodzenie przyniesie powiew zimy. Wiemy, gdzie spadnie śnieg

Wrześniowe ochłodzenie przyniesie powiew zimy. Wiemy, gdzie spadnie śnieg

Ochłodzenie z arktycznym powietrzem związane z jęzorem chłodu wkracza przez Rosję do wschodniej i środkowej Europy. Już dziś 18.09 temperatura w najcieplejszym momencie dnia na Podlasiu sięgała ledwo 7-8 st. C. Temperatura w najbliższych dniach spadnie szczególnie we wschodnich i południowych regionach Polski. W głębi Europy na zachodzie również zrobi się chłodniej, aczkolwiek nie tak jak we wschodniej Polsce. Temperatura w dzień nie przekroczy 7-10 st. C., a w nocy w czasie nocnych przejaśnień i rozpogodzeń mogą pojawić się przymrozki. Najzimniej w Polsce zapowiada się okres między 20-23 września 2021. Ponadto w nowym tygodniu w Europie pojawią się miejscami pierwsze opady śniegu.

Arktyczne uderzenie chłodu w Europie. Prognozowana anomalia temperatury 22 września

Pogoda w Polsce, wrzesień 2021. Gdzie będą przymrozki, gdzie spadnie śnieg, kiedy będzie cieplej

Napływ zimnego powietrza w rejonach zetknięcia ze strefami wilgoci, będzie sprzyjał wystąpieniu jeszcze nielicznych, ale coraz częstszych opadów śniegu w Europie. Pierwsze z nich już się pojawiły we wrześniu, głównie w środkowo północnej Finlandii, ale na tym nie koniec.

Wstępnie prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Europie około 26 września

Pogoda wrzesień 2021, gdzie spadnie pierwszy śnieg, do kiedy będzie ochłodzenie, kiedy zrobi się cieplej w Polsce

W nowym tygodniu opady śniegu będą możliwe również w Norwegii, Islandii, lokalnie w Szwecji, Rosji, w rejonie Alp, a także lokalnie w Karpatach w tym w Tatrach. Nie będzie to trwałe nastanie zimy, ale jej miejscami pierwszy powiew o jeszcze stosunkowo niewielkim zasięgu. Nie zmienia to jednak faktu, że akcenty zimowe we wrześniu w Europie będą w tym roku coraz bardziej powszechne.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Europie, jaka może się pojawić przejściowo do 26 września

Pogoda w Polsce i Europie, gdzie spadnie śnieg we wrześniu 2021

W nowym tygodniu największe prawdopodobieństwo opadów w Europie dotyczy przede wszystkim Skandynawii, w tym Norwegii i lokalnie zachodniej Szwecji. Na tym obszarze istnieje aż 60-80% ryzyko opadów śniegu.

Wstępnie prognozowane pokrywa śnieżna w Norwegii i Szwecji około 25 września

Pogoda. Gdzie spadnie śnieg we wrześniu 2021, czy będzie już zima, kiedy wróci ocieplenie

Jeśli prognoza nas nie zawiedzie i nie zmieni się trajektoria przejścia stref opadów i zakresu napływu chłodnego powietrza, to w przyszłym tygodniu śnieg może spaść również w Tatrach. 

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Tatrach około 25-25 września

Pogoda. Czy spadnie śnieg we wrześniu 2021 w Polsce, do kiedy będą przymrozki

Sytuacje należy monitorować. W przypadku pewniejszych prognoz, będziemy informować na bieżąco. W ewentualnych wrześniowych opadach śniegu w górach nie będzie nic nadzwyczajnego. Mega sensacją byłyby jednak opady śniegu na nizinach w Polsce, bo ostatni raz śnieg we wrześniu padał w 1906 roku. Śniegu na nizinach jednak w prognozach nie widać. Ochłodzenie w Polsce utrzyma się co najmniej do 23-24 września. Później temperatura powinna wzrosnąć, ale o tym napiszemy więcej jutro 19.09 w prognozie długoterminowej. Serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!