| |
Zagrożenie!
Wyż rozbuduje się nad Polską i wrócą przymrozki. Ocieplenie wkroczy pod koniec października

Wyż rozbuduje się nad Polską i wrócą przymrozki. Ocieplenie wkroczy pod koniec października

Pogoda. Okres dynamicznej aury, jaka w tym tygodniu przyniosła w Polsce krótkie ocieplenie, silne wichury, przelotne opady deszczu, gradu i krupy śnieżnej, a w rejonach podgórskich również śniegu, wreszcie dobiega końca. Od niedzieli 24 października 2021 pogoda zacznie się stabilizować wraz z rozbudowywaniem wyżu nad środkową i wschodnią Europą. Wyż klinem w kolejnych dniach, będzie sięgać zachodniej Europy. Początkowo jednak wystąpią przymrozki, bo dynamiczną pogodę zakończył spływ zimnego arktycznego powietrza. Cieplej ponownie zrobi się pod koniec października. Nasza prognoza pogody na 1 listopada Wszystkich Świętych nie ulega zmianie.

Rozbudowa wyżu nad środkową i wschodnia Europą. Prognozowane położenie centrum wyżu, 25 października 2021

Pogoda w Polsce. Wrócą przymrozki, ocieplenie na przełomie października i listopada 2021

Pogoda. Krótkie przymrozki w Polsce. Przed końcem października temperatura wzrośnie

O kresie dynamicznej pogody świadczy rosnące ciśnienie, które zwiastuje rozbudowywanie wyżu. Układ ten kierujący swe centrum na wschód Europy, w nowym tygodniu zapewni nam wiele słonecznych dni, ale początkowo, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, pojawią się miejscami poranne przymrozki.

Prognozowana temperatura przy gruncie, niedziela 24 października 2021 nad ranem

Wyż w ostatnim tygodniu października 2021 w Polsce. Będą przymrozki, prognoza temperatury

Obszar przymrozków, zwłaszcza przy gruncie, ale nie tylko, bo ujemna temperatura będzie możliwa również na wysokości 2m, zwiększy się następnego dnia. 

Prognozowane przymrozki przy gruncie, poniedziałek 25 października 2021 nad ranem

Pogoda w Polsce. Wracają przymrozki, wiemy kiedy będzie cieplej. Prognoza pogody od 24 października, do 1 listopada 2021

Sytuacja zacznie się zmieniać za kilka dni, gdy napłynie cieplejsze powietrze. Ciepło zapowiadają się ostatnie dni października i początek listopada. Temperatura maksymalna w zależności od regionu i danego dnia, osiągnie co najmniej 10-18 st. C. Nasza prognoza na 1 listopada 2021 nadal nie ulega większej zmianie. Na termometrach w wielu regionach zanotujemy kilkanaście stopni. 

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie między 24-29 października 2021

Pogoda w Polsce, prognoza pogody od 24 października do 1 listopada 2021

Opadów w tym czasie nie będzie lub pojawią się nieliczne, słabe i lokalne. Sprawdźmy się więc pogodą długoterminowa na październik, w której zapowiadaliśmy sumę opadów znacznie poniżej normy. To będzie wyjątkowo suchy miesiąc szczególnie na południowym wschodzie Polski. Na ogół w ostatnim tygodniu października ma przeważać wyżowa pogodna aura, z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Wyjątkiem mogą być miejscami regiony, gdzie rozwinie się w nocy dość gęsta mgła radiacyjna i towarzyszące niskie zachmurzenie warstwowe. Wówczas w ciągu dnia zachmurzenie stratus może mieć problem z ustąpieniem, ale będziemy to weryfikować w prognozach bieżących. Jutro podamy więcej szczegółów w prognozie długoterminowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!