| |
Zagrożenie!
Pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Wstępna prognoza pogody na 1 listopada. Temperatura daleka od zimy

Pogoda na Wszystkich Świętych 2021. Wstępna prognoza pogody na 1 listopada. Temperatura daleka od zimy

Pytacie, jaka będzie pogoda w dniu Wszystkich Świętych1 listopada 2021, potocznie nazywanym również świętem zmarłych? Sprawdziliśmy aktualne najnowsze prognozy pogody. Jaki wysuwa się wniosek, czy będzie zimno z akcentem zimowym, a może czeka nas dość ciepły dzień? Aktualne prognozy są jednoznaczne. Pogoda 1 listopada zapowiada się z temperaturą powyżej normy. Raczej nie pojawią się poranne przymrozki, może poza lokalnymi wyjątkami, głównie na północy Polski. W ciągu dnia temperatura maksymalna powinna się wahać na poziomie 10-17 stopni C. w zależności od wybranego regionu. Pamiętajmy, że to wstępna prognoza pogody, ale raczej z dość dużym prawdopodobieństwem, aczkolwiek zmian nie możemy wykluczyć ze względu na odległy termin.

Pogoda na 1 listopada 2021. Wstępna prognoza pogody na Wszystkich Świętych, Święto Zmarłych

Pogoda 1 listopada 2021 z temperaturą powyżej normy wieloletniej

Sprawdziliśmy wszystkie liczące się prognozy długoterminowe. Wniosek jest jednoznaczny. Obecnie żadna prognoza nie zapowiada temperatury poniżej normy. Nie czeka nas więc zimowy powiew. Na groby bliskich wybierzemy się przy jesiennej temperaturze podobnej do tej, jaką notowaliśmy w ostatnich latach.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 28 października - 2 listopada 2021

Wstępna prognoza pogody na 1 listopada 2021, uroczystość Wszystkich Świętych

Wygląda więc na to, że zostanie podtrzymana tradycja ostatnich dekad. Po raz ostatni na groby bliskich w towarzystwie opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i temperatur oscylujących w pobliżu 0 st. C. wybieraliśmy w latach 90-tych XX wieku.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie między 1-8 listopada 2021

Pogoda na 1 listopada 2021, wstępna prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Temperatura powyżej normy, zimy nie będzie

Trend temperatury powyżej normy potwierdza również aktualna prognoza europejskiego modelu ECMWF. Według niego, temperatura na początku listopada o 1-3 st. C. ma przekraczać normę wieloletnią.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 1-7 listopada 2021. Model ECMWF

Pogoda na wszystkich świętych. Czy spadnie śnieg, będą przymrozki, czy wysoka temperatura 1 listopada 2021

Jeśli prognozy nas nie zawiodą, to będzie to kolejny dzień uroczystości Wszystkich Świętych z temperaturą na dość przyjemnym poziomie.

Wstępnie prognozowana temperatura na 1 listopada 2021 w Polsce

Pogoda. Wstępna prognoza temperatury w Polsce na 1 listopada 2021

Aktualnie jest zbyt wcześnie na precyzje prognozy dotyczące opadów dla poszczególnych regionów, ale miejscami nie możemy ich wykluczyć. Sytuację będziemy monitorować. Bliżej podanego terminu przedstawimy najbardziej wiarygodną prognozę, także w przypadku możliwego zajścia nieoczekiwanej zmiany, aczkolwiek raczej trend powinien się sprawdzić. Prognozę długoterminową możecie codziennie śledzić na aktualizowanych wiązkach modelu Ensemble. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

Oby się sprawdziło.

19 październik 2021 - 17:53
Odpowiedz
Zdzicho

Ciekawe, bo IMGW zapowiada na 1 listopada przymrozki. Zobaczymy, kto ma lepsze prognozy.

20 październik 2021 - 10:58
Odpowiedz