| |
Zagrożenie!
Silny wiatr i fala deszczu zbliża się do Polski. Załamanie pogody przyniesie niż znad Włoch

Silny wiatr i fala deszczu zbliża się do Polski. Załamanie pogody przyniesie niż znad Włoch

Listopad w Polsce zgodnie z naszą prognozą pogody po wielu dniach stabilnej aury pod koniec października, wraz z początkiem miesiąca przynosi nam urozmaiconą pogodę. Wczoraj 02.11 opady deszczu pojawiły się na przeważającym obszarze Polski, dziś 03.11 zanikają na północnym wschodzie, a jutro 04.11 czeka nas kolejna fala opadów, nasilenie wiatru i wzrost zachmurzenia. Na pogodę w Polsce wpłynie niż Piotr, który powstaje w zatoce niżowej nad Morzem Śródziemnym w pobliżu Włoch. W ciągu najbliższej doby 3/4 listopada 2021 przesunie się nad zachodnią Polskę i wpłynie na warunki pogodowe. Krótko mówiąc, czeka nas załamanie pogody, szczególnie odczuwalne na zachodzie i północy Polski, gdzie do piątku 5 listopada 2021, suma opadów będzie największa.

Prognozowane centrum niżu Piotr nad Polską o godzinie 13:00, 4 listopada 2021

Pogoda w Polsce. Niż znad Włoch przyniesie silny wiatr i falę deszczu, 4-5 listopada 2021

Falę deszczu w Polsce przyniesie niż przemieszczający się znad Włoch w kierunku Rosji

Na aktualnych zdjęciach satelitarnych w pobliżu Włoch na Morzu Śródziemnym widać potężną cyklogenezę, czyli formowanie się i rozwój układu niżowego.

Obszar formowania się niżu w rejonie Włoch, godzina 10:30, 3 listopada 2021

Załamanie pogody w Polsce 4-5 listopada 2021. Fala opadów i silnego wiatru, niż w Polsce

Niż ten do jutra 04.11 przemieści się nad zachodnią Polskę, a w ciągu kolejnej doby 4/5 listopada 2021 przesunie się nad północno zachodnią Rosję. W tym czasie wpłynie na warunki pogodowe w Polsce, zwłaszcza na zachodzie i północy, gdzie spadnie najwięcej deszczu, ponadto okresami będzie odczuwalny silny wiatr. Mocniej powieje również w rejonach podgórskich. Wcześniej przyniesie śnieżycę w Alpach.

Prognozowane położenie niżu i zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 4 listopada 2021

Niż przyniesie załamanie pogody w Polsce. Fala opadów i silnego wiatru. Prognoza pogody 4-5 listopada 2021

Najwięcej deszczu spadnie na zachodzie i północy Polski

Fala opadów związana z omawianym niżem, wejdzie do Polski w nocy ze środy na czwartek 3/4 listopada. Najpierw popada miejscami na południu, od Dolnego Śląska po Podkarpacie, a następnie w czwartek w ciągu dnia, strefa opadów deszczu, będzie się przesuwać na północ, zwłaszcza przez zachodnią połowę kraju. Na pozostałym obszarze Polski również popada, ale tylko miejscami i przelotnie. 

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 4 listopada 2021

Pogoda 4 listopada 2021. Fala deszczu w Polsce

Prognozowana suma opadów w Polsce, do 5 listopada 2021

Pogoda w Polsce. Załamanie pogody, 4-5 listopada 2021, ulewny deszcz i silny wiatr

Przejściowo nasili się wiatr po południowej i południowo zachodniej stronie od centrum niżu. Silnie powieje w górach, a w głębi lądu najmocniej powieje na północy, aż do obszaru od Dolnego Śląska po Podlasie, w porywach do 55-70 km/h, zwłaszcza w nocy 4/5 listopada oraz w piątek 05.11 przed południem na północnym wschodzie kraju.

Fala opadów i silny wiatr w Polsce w listopadzie. Prognoza załamania pogody 4-5 listopada 2021

Załamanie pogody godzina po godzinie możecie śledzić na danych radaru opadów. Zobaczycie na żywo, gdzie w danej chwili pada i z jaką intensywnością oraz w jakim kierunku przemieszcza się strefa opadów deszczu. Warto śledzić dane szczególnie jutro 04.11 w ciągu dnia. Zachęcamy również do sprawdzenia trendu pogody długoterminowej na listopad 2021.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!