| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 listopada 2021. Zanikający deszcz na północnym wschodzie Polski. Pogodnie na pozostałym obszarze

Pogoda na 3 listopada 2021. Zanikający deszcz na północnym wschodzie Polski. Pogodnie na pozostałym obszarze

Pogoda w środę 3 listopada 2021 upłynie dziś pod znakiem zanikających opadów deszczu na północnym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Na pozostałym obszarze kraju padać nie będzie. Miejscami, szczególnie w południowej połowie kraju pojawią się rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, jedynie w rejonach podgórskich w wyniku efektu fenowego może przeważać nad górami większe zachmurzenie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 3 listopada

Pogoda na środę 3 listopada 2021. Zanikający deszcz na północnym wschodzie. Przejaśnienia i rozpogodzenia na pozostałym obszarze Polski

Pogoda na dziś, środa 3 listopada 2021

Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo na północnym wschodzie, będzie zanikać strefa frontu atmosferycznego odsuwająca się na północny wschód w kierunku Estonii. Do kraju napłynie powietrze polarne - morskie.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda 3 listopada 2021. Zanikające deszcz na Podlasiu, przejaśnienia i rozpogodzenia na południu Polski

W środę zanikające opady deszczu na północnym wschodzie Polski

W ciągu dnia na północy, od Pomorza Zachodniego przez Kujawy, województwo pomorskie, warmińsko mazurskie, północne Mazowsze po Podlasie, będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego, ponadto na północnym wschodzie, zwłaszcza na Warmii, Mazurach i Podlasiu będą możliwe stopniowo zanikające opady deszczu w godzinach popołudniowych.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 3 listopada 2021

Pogoda 3 listopada 2021. Prognoza opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko początkowo i miejscami wieczorem z przewagą większego zachmurzenia. Wyjątkiem mogą być rejony podgórskie, gdzie w wyniku efektu fenowego nad górami może przeważać duże zachmurzenie w postaci chmur wału fenowego.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 3 listopada 2021

Pogoda 3 listopada 2021. Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce

Temperatura w Polsce powyżej normy

Mimo, że temperatura zdecydowanie spadła w porównaniu do ciepłej końcówki października, to nadal pozostaje powyżej normy dla tego okresu klimatycznego. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 7-9 st. C. na Podlasiu i Mazurach, do 10-14 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 3 listopada 2021

Pogoda 3 listopada 2021. Temperatura w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na wschodzie okresami silniejszy. Na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55-60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 3 listopada 2021

Pogoda 3 listopada 2021. Prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!