| |
Zagrożenie!
Pierwszy śnieg pojawi się we wrześniu. Ujemna temperatura wkroczy do Europy

Pierwszy śnieg pojawi się we wrześniu. Ujemna temperatura wkroczy do Europy

Jaka czeka nas zima i kiedy spadnie pierwszy śnieg, te pytania pojawiają się się coraz częściej, bo mimo, że w Polsce i wielu innych europejskich krajach jest obecnie bardzo ciepło, miejscami wręcz rekordowo gorąco, to nie zmienia faktu, że w kolejnych tygodniach i miesiącach będziemy podążać w kierunku coraz chłodniejszych dni, z powracającymi przymrozkami, a czasami również z pierwszymi zimowymi akcentami. Wszystko na to wskazuje, że pierwszy śnieg w Europie poza górami spadnie już we wrześniu. Największe prawdopodobieństwo opadów śniegu wystąpi w Skandynawii oraz w Rosji.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg, gdzie będzie śnieg w Europie, pogoda wrzesień 2021

Pierwszy śnieg w Europie spadnie we wrześniu

Mimo, że obecnie nic na to nie wskazuje, to kolejne dni, zwłaszcza w północnej i północno wschodniej Europie zapowiadają się ze spadkiem temperatury, co będzie związane z niżem schodzącym znad Skandynawii nad Rosję. Niż ten przyniesie pierwsze opady deszczu ze śniegiem i śniegu, zwłaszcza na północy Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu, 13 września 2021

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce i europie, pogoda wrzesień 2021

Później może poprószyć również w europejskiej Rosji. Prawdopodobieństwo opadów nie jest duże poza Norwegią, ale na pewno pierwsze opady śniegu na północy Europy wystąpią.

Prognozowany zasięg i rodzaj opadów w Europie nad ranem, 14 września 2021

Jaka będzie zima, kiedy spadnie pierwszy śnieg, pogoda wrzesień 2021

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Europie, 14 września 2021

Pogoda wrzesień 2021, wrócą przymrozki, pierwsze opady śniegu w Europie

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Europie, 19 września 2021

Pogoda wrzesień 2021, czy spadnie śnieg i będą przymrozki w Europie

Ujemna temperatura we wrześniu w Europie

Chłodno zapowiada się przełom 2 i 3 dekady września na północnym wschodzie Europy, gdy z północy spłynie chłodna masa powietrza. Po dłuższej nieobecności wrócą temperatury ujemne w nocy.

Prognozowana temperatura minimalna w Europie, jaka może wystąpić między 10-20 września 2021

Czy będą przymrozki, kiedy pierwszy śnieg w europie, pogoda wrzesień 2021

Przymrozki będą możliwe na sporym obszarze, od Skandynawii po Rosję. Miejscami na tym obszarze spadnie śnieg, ale ze względu na dodatnią temperaturę w dzień, nie będzie mieć szansy na utrzymanie poza górami. Nie możemy obecnie wyciągać żadnych wniosków, co do prognozy pogody na najbliższą zimę, ale chcemy zwrócić waszą uwagę na termin pojawienia się pierwszych opadów śniegu. Jest to o tyle istotne, bo 8 września padł nowy rekord temperatury maksymalnej dla września w Norwegii (wynosi 28,6 st. C. w Drammen), a już za kilka dni w tym kraju na północy, będzie padać śnieg. 

Ochłodzenie w 3 dekadzie września dotrze do Polski

Również do Polski dotrze ochłodzenie. Wstępne prognozy mówią o dość chłodnej 3 dekadzie września. Obecnie jest za wcześnie aby wskazać, jakich temperatur możemy się spodziewać, ale nie możemy wykluczyć powrotu lokalnych przymrozków, zwłaszcza na wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowana temperatura w nocy 21/22 września 2021

Pogoda wrzesień 2021, kiedy wrócą przymrozki, do kiedy ocieplenie w Polsce

Aktualnie prognozy wskazują na początkowo wysokie temperatury w Polsce związane z aktualnym powiewem wrześniowego lata, a później umiarkowane temperatury do około 18 września. W kolejnych dniach do całego kraju ma wkroczyć ochłodzenie. Oczywiście omawianych opadów śniegu nie spodziewamy się w Polsce, poza może wysokimi Tatrami. Opady śniegu na nizinach w Polsce we wrześniu byłyby mega sensacją. Ostatni raz padało we wrześniu w Polsce w 1906 roku. Więcej o spodziewanym ochłodzeniu w 3 dekadzie września napiszemy w kolejnej naszej prognozie długoterminowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!