| |
Zagrożenie!
Wrześniowa eksplozja lata zbliża się do Polski. Temperatura wzrośnie do blisko 30 stopni

Wrześniowa eksplozja lata zbliża się do Polski. Temperatura wzrośnie do blisko 30 stopni

Pogoda. W prognozie długoterminowej wskazywaliśmy ze znacznym wyprzedzeniem, że wrzesień przyniesie jeszcze letnią pogodę ze sporą ilością słońca, dłuższym okresem bez deszczu i coraz wyższą temperaturę, która ma szansę osiągnąć próg upału. Napływ cieplejszego powietrza do Polski właśnie się rozpoczyna, bo znajdujemy się już po zachodniej, czyli cieplejszej stronie wyżu odsuwającego się na wschód Europy. Oznacza to, że z dnia na dzień temperatura będzie coraz wyższa. Już dziś 07.09 temperatura miejscami wzrośnie do około 24 st. C., zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Jutro 08.09 oraz w kolejnych dniach, będzie jeszcze cieplej. Apogeum eksplozji wrześniowego lata przypadnie na 9-12 września, gdy temperatura na sporym obszarze kraju wzrośnie do 24-29 st. C., a lokalnie ma szansę zbliżyć się do 30 st. C., czyli progu upału, zwłaszcza na zachodzie Polski.

Eksplozja lata zbliża się do Polski. Temperatura zbliży się do upału. Prognozowana anomalia temperatury 10 września 2021

Pogoda. Eksplozja lata zbliża się do Polski, temperatura zbliży się do upału, prognoza temperatury 10 września 2021

Taki wzrost temperatury, będzie mieć przełożenie na anomalię. Wskazuje ona o ile stopni w danym okresie roku, temperatura jest wyższa lub niższa od wieloletniej normy klimatycznej. W czasie największego wzrostu, temperatura miejscami w Polsce może nawet o 10-12 st. C. przekraczać normę!

Wrześniowy powiew lata w Polsce. Prognozowana temperatura, 9 września 2021

Pogoda. Wrześniowy powiew lata w Polsce, temperatura zbliży się do upału

Początkowo z uwagi na napływ ciepłego, ale suchego powietrza, wzrostowi temperatury, będzie również towarzyszyć słońce z pogodnym niebem.

Po chłodnym i deszczowym sierpniu, wrzesień przyniesie eksplozję lata. Prognozowana temperatura w Polsce, 10 września 2021

Pogoda. Wrześniowy upał w Polsce, eksplozja lata, prognoza temperatury 10 września 2021

Sytuacja zacznie się zmieniać 11-12 września, gdy od zachodu kraju rozpocznie się wymiana masy powietrza na chłodniejszą. Proces ten będzie jednak stopniowy i nie obejmie od razu całego kraju. Niemniej wtedy do ciepłej pogody, może miejscami dołączyć, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju przelotny deszcz i lokalne burze. 

Lato w Polsce. Prognozowana temperatura, 11 września 2021

Pogoda. Lato we wrześniu 2021 w Polsce, czy będzie upał

W najbliższych dniach czeka nas zatem przyjemny, wrześniowy powiew lata. Nasza prognoza pogody zapowiadająca możliwy powrót wyższych temperatur sprzed wielu dni, sprawdzi się co do joty.

Lato we wrześniu w Polsce. Prognozowana temperatura, 12 września 2021

Pogoda. Lato wraca do Polski, do kiedy będzie ciepło we wrześniu 2021

Powrót lata do Polski, doskonale oddaje prognoza anomalii temperatury, który jednocześnie wskazuje zasięg napływu ciepłego powietrza.

Powrót lata do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, od 7, do 14 września 2021

Przed nami bardzo przyjemny okres wrześniowej pogody, który warto wykorzystać do aktywnego wypoczynku. Pogoda będzie zachęcać do wypoczynku zarówno nad morzem, jak również w górach. Temperatura powyżej normy powinna się utrzymać na znacznym obszarze kraju co najmniej do 13 września, aczkolwiek już w najbliższy weekend mogą się pojawić miejscami pierwsze opady i burze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!