| |
Zagrożenie!
Elon Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie. Połowa pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego

Elon Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie. Połowa pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego

Elon Musk - amerykański biznesmen i multimiliarder - został najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek Muska przekracza aktualnie 185 miliardów dolarów! Jest on właścicielem takich koncernów jak Tesla oraz SpaceX. W minionym roku zwiększył swoje finansowe zasoby po wzroście cen akcji firmy Tesla. W rankingu najbogatszych ludzi na globie wyprzedził Jeffa Bezosa, który utrzymywał pozycję lidera od 2017 roku.

Elon Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon  Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie

"Około połowa moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego, a druga połowa na stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie, by zapewnić ciągłość istnienia (wszystkich gatunków) w razie trafienia Ziemi przez meteor jak w czasach dinozaurów lub w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej i samozniszczenia ludzkości" - czytamy na profilu Elona Muska na Twitterze.

Za największy wzrost zasobów finansowych Muska odpowiada Tesla, której akcje gwałtownie wrosły. Dzisiaj 7 stycznia 2021 wartość akcji przekroczyła wartość rynkową 700 miliardów dolarów. To oznacza, że aktualnie koncern motoryzacyjny Tesla jest warty więcej niż Toyota, Volkswagen, Hyundai, General Motors oraz Ford razem wzięte.

Na wzrost akcji wpłynęły również zmiany polityczne, jakie dokonują się w USA. Demokraci będą mieć kontrolę nad Senatem w najbliższej sesji. Analitycy taki stan nazywają „Niebieskim Senatem”, z uwagi na potencjalne zmiany zasady gry dla Tesli i całego sektora pojazdów elektrycznych. Po odejściu Donalda Trumpa, USA prawdopodobnie w następnych latach wrócą na drogę ekologicznego programu. W planach są m.in. ulgi podatkowe dla pojazdów elektrycznych Tesli.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie. Wizjoner, multimiliarder

Elon Musk najbogatszy człowiek na Ziemi, multimiliarder wizjoner

Elon Musk, to przykład człowieka wizjonera, który wyprzedza epokę. Jest dowodem na to, że świat prędzej czy później, zmieni się pod względem technologicznym na źródła bardziej ekologiczne, w tym pozyskiwane w skali globalnej ze źródeł odnawialnych. Ten trend jest już nieodwracalny.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!