| |
Zagrożenie!
Satelity Starlink Elona Muska nad Polską. Podajemy godziny przelotów

Satelity Starlink Elona Muska nad Polską. Podajemy godziny przelotów

Przed nami kolejny przelot satelitów Starlink nad Polską. Jest to projekt Elona Muska ze SpaceX. Niewielkie satelity mają umożliwić dostęp do internetu w każdym miejscu na Ziemi. Aby to było możliwe, na orbicie musi pracować co najmniej 12 tysięcy Starlinków, ale niewykluczone, że ich liczba docelowa będzie znacznie większa sięgająca 42 tysięcy! W najbliższych dniach, jeśli zachmurzenie nie będzie przeszkadzać, to zobaczymy liczne przeloty kosmicznego pociągu Muska - satelitów Starlink.

Satelity Starlink nad Polską. Godziny przelotów - przykładowa wizualizacja przelotu nad Rzeszowem o godzinie 02:20 w nocy 4/5 czerwca 2020

Satelity Starlink nad Polską godziny przelotów 4-5-6-7 czerwca 2020 kosmiczny pociąg

W nocy 4/5 czerwca zobaczymy kilka przelotów, z których 2 będą spektakularne. O godzinie 00:41 przeleci nad Polską 37 satelitów Starlink. Najciekawiej zapowiada się jednak przelot o godzinie 02:20. Wówczas na południową Polską przeleci aż 61 Starlinków w bardzo bliskiej odległości od siebie. Obserwatorzy to zjawisko nazywają internetowym pociągiem Muska.

Satelity Starlink nad Polską. Godziny przelotów pociągu Muska. Wizualizacja przelotu nad Rzeszowem, 7 czerwca 2020 o godzinie 21:54

Satelity Starlink nad Polską godziny przelotów czerwiec 2020 gdzie sprawdzić przeloty

Dokładną datę, godzinę i pozycję satelitów Starlink nad naszymi głowami sprawdzimy na specjalnej stronie james.darpinian. Można na niej dodatkowo wybrać funkcję street view, wówczas niemal w realu mamy wskazane miejsce i datę przelotu satelitów Starlink nad wskazaną miejscowością.

Przelotów satelitów Starlink nad Polską czeka nas bardzo dużo, bo plan Muska jest nadal w trakcie realizacji. Niestety, na mikrosatelity Starlink narzekają astronomowie, gdyż zanieczyszczają nocne niebo i utrudniają obserwacje.

DobraPogoda24, James Darpinian


Komentarze
tomek

Kto temu psychopacie pozwolił ''wlatać'' na moje niebo...

10 sierpień 2020 - 18:45
Odpowiedz
Jurek

Masoneria... a kto ;)

18 wrzesień 2020 - 19:41
Odpowiedz
roxa

worki z prezentami .........tylko Mikołaja Świętego brakuje

24 wrzesień 2020 - 21:03
Odpowiedz