| |
Zagrożenie!
Temperatura po raz pierwszy w tym roku przekroczyła 20 st. C.

Temperatura po raz pierwszy w tym roku przekroczyła 20 st. C.

Za nami krótkotrwałe, ale znaczne ocieplenie. Zapowiadaliśmy, że dziś 17.03 najwyższą temperaturę zanotujemy w Małopolsce, zwłaszcza na obszarze od rejonu Tarnowa i Nowego Sącza po Kraków.

I faktycznie tak się stało. Temperatura była nawet wyższa od tej zakładanej w ostatnich prognozach, ale co ciekawe, sprawdziła się niemal idealnie, jeśli ją odniesiemy do wcześniejszych prognoz. Jak się okazuje, najnowsze wyliczenia, nie zawsze mogą okazać się najlepsze.

Notowana temperatura o godz. 15:00, model INCA

Mapa najwyższa temperatura

Okno pogodowe z rozpogodzeniami z południa, dość szybko w ciągu dnia przesuwało się w głąb kraju. Prawdziwie wiosenna pogoda zagościła szczególnie na południu Polski, gdzie efekt fenowy wspomógł wzrost temperatury miejscami do ponad 20 st. C! Pojawiło się mnóstwo spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów i pierwszych odważnych ubranych w spodenki.

Biegun ciepła należał dziś do Tarnowa. Na tamtejszej stacji IMGW w najcieplejszym momencie dnia zanotowano aż 22.2 st. C. Poprzednia, dotychczas najwyższa temperatura dla tego roku pochodziła z 3 lutego, gdy w rejonie Sanoka zanotowano blisko 18 st. C.

Poniżej lista najwyższych temperatur zanotowanych 17 marca br.

Dane pogoda temperatura

Na redakcyjnej stacji w Rzeszowie zanotowaliśmy maks. 16.7 st. C. (o 0.1 st. C. więcej od stacji Rzeszów-Jasionka). Od jutra 18.03 spadek temperatury. Więcej w naszej najnowszej prognozie długoterminowej.

Dane: DobraPogoda24, IMGW (Ogimet)


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!