| |
Zagrożenie!
„Niedziela 17.03 będzie dla nas”. Najnowsza prognoza temperatury

„Niedziela 17.03 będzie dla nas”. Najnowsza prognoza temperatury

Po wietrznej sobocie 16.03 związanej z dynamicznym niżem Heinz, dość szybko Polska dostanie się w obszar ciepłego wycinka niżu Igor, którego centrum jutro 17.03 w południe jest spodziewane nad południową Skandynawią. Wcześniej, bo najbliższej nocy 16/17.03 przez kraj z południowego-zachodu na północny-wschód przejdzie z nim związany ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu. W ten sposób na krótko otworzy się droga do napływu ciepłej masy powietrza z południowo-zachodniej Europy.

Prognozowany układ baryczny w niedzielę 17.03 o godz. 13:00

Mapa synoptyczna 17 marca

W niedzielę początkowo na wschodzie i północnym-wschodzie kraju mogą jeszcze zanikać opady deszczu, jednak w ciągu dnia zacznie się na ogół przejaśniać. Temperatura zacznie szybko rosnąć, zwłaszcza, że w południowych regionach będzie wspomagana przez efekt fenowy.

Najnowsze wyliczenia numeryczne podtrzymują wcześniejsze prognozy. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie po południu do 14-16 st. C., a na południu miejscami do 18, lokalnie 19-20 st. C. Prognozy przewidują najwyższe temperatury w Małopolsce, na obszarze od rejonu Nowego Sącza przez Tarnów po Kraków.

Prognozowana temperatura w niedzielę 17.03 o godz. 15:00

Mapa prognoza temperatury 17 marca

Mniej szczęścia do pogody będą mieć mieszkańcy północnych i północno-zachodnich dzielnic kraju, gdzie na ogół temperatura będzie niższa z przewagą dużego zachmurzenia. Ponadto w drugiej połowie dnia nad Pomorze Zachodnie wkroczy chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu. Za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza, która w najbliższych dniach obejmie pozostałe regiony kraju, ale o tym więcej w jutrzejszej prognozie długoterminowej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!