| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na cały luty 2021. Zima w Polsce nie podda się szybko. Duże prawdopodobieństwo występowania mrozu

Pogoda długoterminowa na cały luty 2021. Zima w Polsce nie podda się szybko. Duże prawdopodobieństwo występowania mrozu

Do kiedy utrzymają się niskie temperatury w Polsce, jak długo potrwa zima? Te pytania coraz częściej nam zadajecie, bo zima zaczyna coraz więcej przysparzać problemów. To już nie tylko kolejne śnieżyce i niskie temperatury, ale również zatory lodowe na rzekach. Odpowiedź poszukamy w najnowszym wydaniu długoterminowej prognozy sezonowej dla Polski i Europy. Pogoda długoterminowa na cały luty 2021 wskazuje, że zima w Polsce szybko i łatwo się nie wyprowadzi. W kolejnych dniach nie możemy oczekiwać jej poddania się, aczkolwiek przejściowo chwilowa adwekcja łagodniejszego powietrza, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie kraju może się zdarzyć. Prognoza prawdopodobieństwa występowania ujemnych temperatur w Polsce w najbliższych 15 dniach, waha się od 35-65% na przeważającym obszarze kraju, do nawet 95% na wschodzie i południu.

Prognoza prawdopodobieństwa występowania ujemnych temperatur w Polsce i Europie, do 25 lutego 2021

Pogoda długoterminowa na cały luty 2021, do kiedy będzie zima, kiedy ustąpi mróz w Polsce

Wszystko wskazuje na to, że luty 2021 w Polsce będzie miesiącem chłodnym. Anomalia temperatury o kilka stopni ma być poniżej normy wieloletniej. Zimno zapowiadają się kolejne dni drugiej dekady stycznia. Nadal na sporym obszarze kraju będzie trzymał całodobowy mróz.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 15 lutego 2021

Pogoda długoterminowa na cały luty 2021, prognozowana temperatura w Polsce do 15 lutego 2021

Szczególnie zimno zapowiada się druga połowa drugiej dekady lutego, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. Jeśli prognoza będzie poprawna i pojawią się wtedy przejaśnienia i rozpogodzenia, to temperatura na znacznym obszarze kraju może spaść poniżej -25/-30 st. C!

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 16, a 22 lutego 2021

Pogoda długoterminowa na cały luty 2021, prognoza temperatury w Polsce i Europie do 22 lutego 2021, kiedy największy mróz

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce nad ranem, 16 lutego 2021

Pogoda długoterminowa na luty 2021 w Polsce, prognoza temperatury 16 lutego 2021

Również kolejne dni 3 dekady lutego zapowiadają się zimne, ze znacznym prawdopodobieństwem utrzymywania się ujemnych temperatur.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 23 lutego, a 1 marca 2021

Pogoda długoterminowa do końca lutego 2021, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 1 marca 2021

Co jakiś czas w tym czasie będzie dosypywać śniegu, do tego niskie temperatury, czasami dni z większym, tęgim i siarczystym mrozem, w towarzystwie silniejszego wiatru powodującego zawieje i zamiecie śnieżne. Krótko mówiąc - zima w Polsce szybko się nie podda, co jest skutkiem zmian, jakie zaszły w wirze polarnym na skutek gwałtownego ocieplenia stratosferycznego o czym informowaliśmy od końca grudnia.

Aktualnie średnia anomalia temperatury za okres 9 dni lutego 2021 w Polsce wynosi -3,7 st. C. Znacznie niższa jest na północy kraju, a wyższa na południowym wschodzie.

Anomalia temperatury w Polsce, za okres od 1, do 9 lutego 2021

Jaka będzie anomalia temperatury w Polsce w lutym 2021

DobraPogoda24, mapy: ECMWF, Wxcharts, Meteomodel


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!