| Szukaj |
Zagrożenie!

PGNiG podwoi liczbę dopłat do wymiany kopciuchów na ekologiczne kotły gazowe

Problem smogu, jak co roku odczuwamy szczególnie w sezonie grzewczym. Poprawę sytuacji może przynieść tylko termomodernizacja budynków, wymiana starych pieców na ogrzewanie gazowe lub elektryczne, najlepiej w systemie rekuperacji. Pozostałe działania dotyczące wprowadzania np. ekologicznej komunikacji są tylko działaniami doraźnymi i nie spowodują diametralnej poprawy jakości powietrza. Takie są fakty, niezależnie od naszych poglądów na ten temat. Aby lepiej zrozumieć zjawisko, warto przypomnieć jaką jakość powietrza mają Amerykanie w czasie silnego mrozu.

Tymczasem PGNiG podwoi liczbę dopłat do wymiany ogrzewania na gazowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Z dofinansowania w dalszym ciągu mogą skorzystać też pozostałe osoby zainteresowane programem. Początkowo spółka zakładała wsparcie w wysokości tysiąca złotych dla 10 tysięcy zwykłych klientów oraz w wysokości 3 tysięcy złotych dla tysiąca rodzin posiadających KDR.

Prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha poinformował, że z powodu dużej popularności programu firma zdecydowała się na zwiększenie, od 22 października puli dopłat o tysiąc dla beneficjentów Karty Dużej Rodziny.

Smog w Polsce

"Dofinansowujemy wymianę kotłów z tzw. starych kopciuchów na nowe ekologiczne kotły gazowe. Program spełnia nasze oczekiwania i obecnie zostało złożonych ponad 6 tysięcy wniosków, z czego tysiąc przez posiadaczy Karty” - poinformował Henryk Mucha.

Program "Dofinansowanie nawet do 3000 zł” jest przeznaczony dla osób, które obecnie do ogrzewania domu używają innego paliwa niż gaz. "Aby z niego skorzystać, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny i podpisać trzyletnią umowę na dostarczanie gazu przez spółkę"- mówi Henryk Mucha. Następnie należy przedstawić potwierdzenie wystawione przez kwalifikowanego serwisanta o wymianie dotychczasowego źródła ogrzewania na nowy kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

PGNiG Obrót Detaliczny podkreśla przy tym, że z akcji można skorzystać nawet w przypadku otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, czy innych dopłat samorządowych. Wnioski do biur obsługi klienta PGNiG Obrót Detaliczny można składać osobiście do końca tego roku.

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz