| |
Zagrożenie!
PGNiG podwoi liczbę dopłat do wymiany kopciuchów na ekologiczne kotły gazowe

PGNiG podwoi liczbę dopłat do wymiany kopciuchów na ekologiczne kotły gazowe

Problem smogu, jak co roku odczuwamy szczególnie w sezonie grzewczym. Poprawę sytuacji może przynieść tylko termomodernizacja budynków, wymiana starych pieców na ogrzewanie gazowe lub elektryczne, najlepiej w systemie rekuperacji. Pozostałe działania dotyczące wprowadzania np. ekologicznej komunikacji są tylko działaniami doraźnymi i nie spowodują diametralnej poprawy jakości powietrza. Takie są fakty, niezależnie od naszych poglądów na ten temat. Aby lepiej zrozumieć zjawisko, warto przypomnieć jaką jakość powietrza mają Amerykanie w czasie silnego mrozu.

Tymczasem PGNiG podwoi liczbę dopłat do wymiany ogrzewania na gazowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Z dofinansowania w dalszym ciągu mogą skorzystać też pozostałe osoby zainteresowane programem. Początkowo spółka zakładała wsparcie w wysokości tysiąca złotych dla 10 tysięcy zwykłych klientów oraz w wysokości 3 tysięcy złotych dla tysiąca rodzin posiadających KDR.

Prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha poinformował, że z powodu dużej popularności programu firma zdecydowała się na zwiększenie, od 22 października puli dopłat o tysiąc dla beneficjentów Karty Dużej Rodziny.

Smog w Polsce

"Dofinansowujemy wymianę kotłów z tzw. starych kopciuchów na nowe ekologiczne kotły gazowe. Program spełnia nasze oczekiwania i obecnie zostało złożonych ponad 6 tysięcy wniosków, z czego tysiąc przez posiadaczy Karty” - poinformował Henryk Mucha.

Program "Dofinansowanie nawet do 3000 zł” jest przeznaczony dla osób, które obecnie do ogrzewania domu używają innego paliwa niż gaz. "Aby z niego skorzystać, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny i podpisać trzyletnią umowę na dostarczanie gazu przez spółkę"- mówi Henryk Mucha. Następnie należy przedstawić potwierdzenie wystawione przez kwalifikowanego serwisanta o wymianie dotychczasowego źródła ogrzewania na nowy kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

PGNiG Obrót Detaliczny podkreśla przy tym, że z akcji można skorzystać nawet w przypadku otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, czy innych dopłat samorządowych. Wnioski do biur obsługi klienta PGNiG Obrót Detaliczny można składać osobiście do końca tego roku.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!