| |
Zagrożenie!
Wróci fala ciepła. Temperatury wzrosną do 19 stopni. Wiemy, kiedy ustąpi ochłodzenie z mrozem

Wróci fala ciepła. Temperatury wzrosną do 19 stopni. Wiemy, kiedy ustąpi ochłodzenie z mrozem

Z północy nadciągnęło ochłodzenie sprowadzające powszechny mróz w nocy w Polsce. Miejscami popadał również śnieg i lekka zima zdołała się przypomnieć. Pytacie, kiedy będzie cieplej z bardziej wiosennymi temperaturami? Najnowsze prognozy nie pozostawiają złudzeń, jeszcze w tym tygodniu ponownie pojawi się okres znacznie cieplejszy i to w wielu regionach. Temperatury w kraju sięgną nawet 11-19 st. C., a mróz w nocy osłabnie i miejscami ustąpi do czasu kolejnego ochłodzenia.

Fala ciepła sięgnie Polski. Prognozowana temperatura, 20 marca 2024

Ochłodzenie z mrozem ustąpi, fala ciepła nadciągnie do Polski 20 marca 2024

Obecnie nad Polską w całym pionowym profilu atmosfery znajduje się dosłowna kropla chłodu, a przez to do 19 marca w całym kraju będzie zimno, bo temperatury nigdzie nie powinny przekroczyć 10 st. C., a na ogół będzie znacznie chłodniej, ponadto noce i poranki w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń będą przynosić nadal kilkustopniowy mróz. Sytuacja zacznie się zmieniać od 20 marca, gdy już do zachodnich i południowo zachodnich dzielnic kraju napłynie cieplejsza masa powietrza i szczególnie między Pomorzem Zachodnim, Wielkopolską, Ziemią Lubuską po Dolny Śląsk i Opolszczyznę temperatura wzrośnie do około 10-14 st. C.

Pierwszy dzień wiosny przyniesie ocieplenie w Polsce. Prognozowana temperatura, 21 marca 2024

Kiedy ocieplenie wróci do Polski, marzec 2024

Mimo, że od dawna trwa już wiosna meteorologiczna, nie brakowało również dni z przedwiośniem i termiczną wiosną od lutego, to dla wielu osób wiosną jest jej pierwszy kalendarzowy dzień przypadający 21 marca. W tym dniu spodziewamy się również temperatur bardziej wiosennych, bo na znacznym obszarze kraju termometry wskażą około 10-16 st. C. Chłodniej ma być głównie w dzielnicach północnych, a najcieplej ponownie na południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Prognozowane wiosenne temperatury w Polsce, 22 marca 2024

Ochłodzenie ustąpi, wróci ocieplenie z wiosennymi temperaturami do Polski, 22 marca 2024

Dzień później 22 marca, temperatura w Polsce w wielu regionach wzrośnie, co najmniej do 10-14 st. C. Chłodniej miejscami będzie w rejonach podgórskich oraz na północy i północnym wschodzie kraju. Apogeum nadciągającego ocieplenia jest prognozowane około 23 marca, z tym, że obecnie mamy rozbieżności w wyliczeniach. Model GFS wskazuje na możliwy przyjemny wzrost wiosennych temperatur przed frontem na znacznym obszarze Polski, a model ECMWF wskazuje ograniczenie ciepła do południowo wschodniej połowy kraju. Wszystko zależy od faktycznej pory wejścia frontu.

Sprawdź także: Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Prognozy sięgają Wielkanocy

Prognozowana fala ciepła w Polsce, 23 marca 2024

Mróz z ochłodzeniem ustąpi, nadciąga fala ciepła do Polski 23 marca 2024

Jeśli prognozy się sprawdzą, to w tym dniu przed frontem z ochłodzeniem, zanotujemy w wielu regionach kraju około 10-19 st. C. Anomalia temperatury maksymalnej znowu będzie wysoka, bo miejscami może nawet o 6-11 st. C. przekraczać normę.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 23 marca 2024

Fala ciepła wróci do Polski, mróz ustapi, 23 marca 2024

Z kolei mróz w nocy w Polsce będzie obecnie powszechny w rejonach rozpogodzeń do 20 marca, a 21 marca ograniczy się już tylko miejscami do wschodnich i południowo wschodnich dzielnic kraju. Między 22-24 marca na ogół nie wystąpią przymrozki, ale jeszcze nie raz wrócą do naszego kraju w czasie kolejnych dni z ochłodzeniem. Taka huśtawka temperatur w naszym kraju czeka nas co najmniej do okresu przedświątecznego.

Sprawdź również: Kropla chłodu sięgnęła Polski. Nawrót zimy przyniósł śnieg i mróz. Temperatura spadła do -9 stopni

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!