| |
Zagrożenie!
W nocy silny przymrozek. Temperatura w Polsce spadnie do -8 stopni. Wydano ostrzeżenia

W nocy silny przymrozek. Temperatura w Polsce spadnie do -8 stopni. Wydano ostrzeżenia

Przed nami kolejna noc z przymrozkami w Polsce. W nocy z 12/13 kwietnia 2022 temperatura na północy, wschodzie i południu, zwłaszcza na obszarze od województwa warmińsko mazurskiego i podlaskiego po podkarpackie i małopolskie na wysokości 2m spadnie do około -6/-2 st. C. Przy gruncie lokalne spadki temperatury mogą być większe do około -8/-7 st. C. Tym razem przymrozków nie spodziewamy się na zachodzie kraju, gdzie już dotarło ocieplenie związane z adwekcją ciepłego powietrza podesłanego przez cyklon Pamela.

Przymrozki w Polsce. Prognozowany zasięg adwekcji chłodnego powietrza w Europie, noc 12/13 kwietnia

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury w nocy 12/13 kwietnia 2022

Powyższa mapa z zasięgiem ciepłego lub chłodnego powietrza jednoznacznie wskazuje, że przymrozki ograniczą się najbliższej nocy głównie do obszaru, od miejscami w województwie pomorskim przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, częściowo kujawsko pomorskie i łódzkie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie po południowe dzielnice śląskiego i lokalnie dolnośląskiego.

Prognozowane przymrozki w Polsce, środa 13 kwietnia 2022 nad ranem

Chłodna noc, będą przymrozki w Polsce, prognoza temperatury 12/13 kwietnia 2022

Spadkowi temperatur będą sprzyjać nocne rozpogodzenia i nadal zalegająca chłodna masa powietrza nad wschodnią Polską. W obszarze wyżowym przy niewielkiej cyrkulacji powietrza, wystąpią dogodne warunki do osiadania chłodnej masy powietrza.

Pogodne niebo nad Polską przed nastaniem nocy o godzinie 16:30, 12 kwietnia 2022

Pogoda. Przymrozki w Polsce, noc 12/13 kwietnia 2022

O potencjale przymrozków świadczą dane z poprzedniej nocy. Temperatura spadła w Polsce przy gruncie miejscami do -8/-5 st. C. Podobne wartości mogą wystąpić lokalnie najbliższej nocy na prognozowanym obszarze.

Zanotowane przymrozki w Polsce, 12 kwietnia 2022

Chłodne noce w kwietniu 2022, prognoza przymrozku i pomiary w Polsce

Ujemne temperatury będą mieć swoje odzwierciedlenie nadal w ujemnej anomalii temperatury. Widać to wyraźnie w przypadku wschodniej połowy Polski.

Prognozowana anomalia temperatury, 13 kwietnia 2022 nad ranem

Zimna noc w Polsce, będą przymrozki, wydano ostrzeżenia 12/13 kwietnia 2022

Kolejne noce będą już cieplejsze, a przymrozki wystąpią już tylko lokalnie na wschodzie lub nie będziemy notować ujemnych temperatur. Sytuacja zmieni się podczas świąt wielkanocnych, wówczas znowu spodziewamy się ochłodzenia i ponownie nocnych przymrozków.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Sceptyk

Dość paradoksalne jest to, że tak się wyrażę, globalne ocieplenie...

12 kwiecień 2022 - 18:01
Odpowiedz