| |
Zagrożenie!
Cyklon zaciągnie ciepłe powietrze do Polski. Z deszczem opadnie pył saharyjski. Temperatura przekroczy 20 stopni

Cyklon zaciągnie ciepłe powietrze do Polski. Z deszczem opadnie pył saharyjski. Temperatura przekroczy 20 stopni

Tegoroczny kwiecień nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego każde ocieplenie jest na wagę złota. Za nami wyjątkowo chłodna pierwsza dekada miesiąca. Temperatura w skali kraju o około 2,1 st. C. jest niższa od normy wieloletniej. Przed nami jednak wzrost temperatury, który zapewni cyklon Pamela aktualnie wypełniający się nad Atlantykiem wraz ze zbliżaniem do Hiszpanii. Cyklon zaciągnął i skierował do zachodniej i środkowej Europy ciepłe powietrze. Napłynie ono z południowego zachodu wraz z pyłem saharyjskim. Ocieplenie poczujemy szczególnie 13-14 kwietnia, gdy termometry miejscami wskażą powyżej 14-20 st. C. Pył saharyjski opadnie wraz z deszczem, dlatego z myciem samochodów na święta warto się wstrzymać.

Prognoza zasięgu pyłu saharyjskiego zaciągniętego do Polski wraz z ciepłym powietrzem, 14 kwietnia 2022

Cyklon zaciągnie ciepłe powietrze z pyłem saharyjskim do Polski, 13-14 kwietnia 2022

Wzrost temperatury zaczniemy odczuwać najpierw na zachodzie Polski, a później w centrum, na południu i wschodzie. W wielu regionach temperatura 13-14 kwietnia przekroczy 14-20 st. C. Ciepłe powietrze napłynie z południowego zachodu, w tym częściowo z północnej Afryki o czym będzie świadczyć zawartość pyłu saharyjskiego unoszącego się na wysokości kilku kilometrów.

Ocieplenie w Polsce. Prognoza temperatury, 13 kwietnia 2022

Ocieplenie i pył saharyjski w Polsce, cyklon Pamela spowoduje wzrost temperatury, prognoza na 13 kwietnia 2022

Obecność pyłu saharyjskiego zdradzi matowe niebo w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, ale także osad, jaki pojawi się na karoseriach samochodów, parapetach, czy w rynnach.

Ocieplenie na zachodzie i częściowo w centrum Europy. Prognozowana anomalia temperatury, 13 kwietnia 2022

Chłodny kwiecień 2022, kiedy ocieplenie w Polsce, prognoza temperatury i anomalii 13 kwietnia 2022

Pył opadnie z deszczem w Polsce szczególnie 14 kwietnia, gdyż w tym dniu pojawi się front atmosferyczny spychający ciepłe powietrze z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Po opadach pojawią się charakterystyczne zabrudzenia.

Ocieplenie w Polsce. Prognoza temperatury, 14 kwietnia 2022

Kiedy cieplej w Polsce, prognoza temperatury 14 kwietnia 2022

Na powyższej mapie widać, że w tym dniu już na północy i północnym zachodzie będzie chłodniej. Świadczy to o pojawieniu się tam chłodnego frontu atmosferycznego, który schodząc stopniowo z przelotnym deszczem na południowy wschód, będzie spychał ciepłe powietrze na wschód kraju. Krótkie ocieplenie w tym tygodniu poczujemy na obszarze, od Hiszpanii przez Francję i Wielką Brytanię, po Polskę, Białoruś, zachodnią Ukrainę, Czechy, Słowację, Węgry i częściowo Bałkany.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 14 kwietnia 2022

Cyklon ściągnie do Polski ocieplenie i pył saharyjski, prognoza temperatury, 14 kwietnia 2022

Niestety, ale w święta Wielkanocne ponownie się ochłodzi i temperatura ponownie spadnie poniżej normy. Więcej o tym dowiecie się w naszej najnowszej prognozie długoterminowej. W kolejnych prognozach przedstawimy więcej pewnych informacji pogodowych na Wielkanoc.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!