| |
Zagrożenie!
Pogoda zaskoczy w święta. Ryzyko opadów śniegu i ochłodzenia. Wielkanoc w Polsce zawiedzie

Pogoda zaskoczy w święta. Ryzyko opadów śniegu i ochłodzenia. Wielkanoc w Polsce zawiedzie

Z wielką uwagą śledzimy, jak zapowiada się najnowsza pogoda na Wielkanoc 2022 dla Polski. Niestety, wygląda na to, że prognoza pogody nas rozczaruje. Aktualne wyliczenia numeryczne zaczynają coraz częściej potwierdzać ochłodzenie, a nawet miejscami ryzyko przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem szczególnie we wschodniej i południowej Polsce. Generalnie Wielkanoc i Lany Poniedziałek będą chłodne, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Z ciepłą kurtką nie możemy się jeszcze rozstawać. Ochłodzenie zaciągnie niż wędrujący znad Atlantyku przez Skandynawię nad Rosję, a następnie adwekcję chłodnego powietrza podtrzyma wyż, który przesunie się nad Skandynawię. W nocy znowu pojawią się miejscami przymrozki.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie w Wielkanoc, 17 kwietnia 2022

Pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022, czy spadnie śnieg i będzie ochłodzenie

Pogoda w kwietniu nadal nie może się ustabilizować, czyli jest dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy w prognozie długoterminowej. Przeważają okresy chłodne z dość częstymi przelotnymi opadami, a dni zdecydowanie cieplejszych jest znacznie mniej. Najbliższe krótkie kwietniowe ocieplenie czeka nas szczególnie w środę 13.04 i czwartek 14.04. Później znowu z północy i północnego zachodu spłynie do Polski zimne powietrze. Ponowne ochłodzenie w całej Polsce odczujemy już około soboty 16 kwietnia.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów w Polsce, 16 kwietnia 2022

Pogoda na Wielkanoc 2022, czy spadnie śnieg w Polsce, czy będzie ciepło

Aktualne prognozy wskazują, że tuż przed świętami nad Rosję przez Skandynawię zejdzie niż, który strefą opadów może sięgnąć, głównie wschodniej i południowej Polski. W zimnym powietrzu mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Niewykluczone, że znowu miejscami zdoła się na chwilę zabielić. 

Wstępnie prognozowany układ baryczny w Europie, 16 kwietnia 2022

Jaka będzie Wielkanoc 2022 w Polsce, spadnie śnieg, czy będzie ciepło. Najnowsza pogoda

Lepsza pogoda z umiarkowaną temperaturą ma być w zachodniej Polsce, gdzie sięgnie wyż Skandynawski. W tej części kraju nie powinno padać, ponadto będą okresy ze słońcem.

Wstępnie prognozowany zasięg zanikających opadów śniegu w Polsce w Wielkanoc 2022, 17 kwietnia 2022

Najnowsza pogoda na Wielkanoc 2022, gdzie popada i jaka będzie temperatura w Polsce

Sytuacja jest nadal rozwojowa, ale powoli wyłania się coraz pewniejszy trend. Mówi on, że nie będą to ciepłe święta wielkanocne w Polsce. Najwyższe umiarkowane temperatury zanotujemy na zachodzie kraju, a najniższe na wschodzie i południu, gdzie zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. Jego trajektorię i czas przejścia musimy bacznie obserwować, bo może się jeszcze zmienić. Jeśli się przesunie bardziej na wschód, to wtedy umiarkowane temperatury obejmą cały kraj i będzie większa szansa na okresy ze słońcem nie tylko na zachodzie. Jeśli niż przejdzie bliżej, to zwiększy się ryzyko niskiej temperatury we wschodniej Polsce oraz przelotnych opadów śniegu.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, Wielkanoc 2022, 17 kwietnia 2022

Pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek, prognoza temperatury w Polsce, 17 kwietnia 2022

W Lany Poniedziałek temperatury mają być podobne. Jeśli niż nad Rosją znajdzie się bliżej Polski, to temperatury na wschodzie i południu będą niższe. Z każdym kolejnym dniem prognozy na święta, będą coraz pewniejsze. Będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!