| |
Zagrożenie!
 To już koniec lata. Do Polski zbliża się eksplozja chłodu. Rozpocznie się sezon grzewczy

To już koniec lata. Do Polski zbliża się eksplozja chłodu. Rozpocznie się sezon grzewczy

Z dużym wyprzedzeniem sygnalizujemy nadchodzące ochłodzenie do Polski, jakie stopniowo rozpocznie się już 17-18 września, ale główny spadek temperatury czeka nas w 3 dekadzie września, gdy spłynie jęzor chłodu. Wówczas będziemy mówić wręcz o eksplozji chłodu, bo miejscami pojawią się przymrozki. Fala chłodu będzie również odczuwalna w dzień, bo temperatury będą niskie, szczególnie na wschodzie i południu Polski. Sezon grzewczy, zwłaszcza w domach jednorodzinnych będzie musiał się rozpocząć. To już ostatnie chwila lata w Polsce. Potwierdza to najnowsza prognoza pogody, w tym anomalia temperatury, jaka jest przewidywana w Polsce i Europie, między 15-25 września 2021.

Koniec lata w Polsce, zbliża się fala chłodu, będzie zimno, mozliwe przymrozki, prognoza temperatury do 25 września 2021

Letnie temperatury do Polski wrócą dopiero w przyszłym roku

Zgodnie z prognozą pogody, w środę 15.09 temperatura osiągnęła prawie 27 st. C. na Dolnym Śląsku w rejonie Legnicy. Jeszcze jutro 16.09 w czwartek temperatury będą letnie na południowym wschodzie Polski, gdzie mogą osiągnąć 23-27 stopni C., jednak nie wszędzie w Polsce będzie pogodnie. Miejscami pojawią się opady deszczu związane z frontem atmosferycznym, lokalnie mogą wystąpić również burze. Do letnich temperatur na poziomie 27-30 st. C. prawdopodobnie wrócimy w Polsce dopiero w przyszłym roku.

Eksplozja chłodu w Polsce. Zimna 3 dekada września

Skupmy się jednak na eksplozji zimna, gdyż Polskę sięgnie jęzor chłodu z powietrzem napływającym z północy i północnego wschodu. Definitywnie z letnimi temperaturami rozstaniemy się od piątku 17.08. Ochłodzenie będzie jednak stopniowe. Możemy to prześledzić na specjalnej prognozie godzinowej z anomalią temperatury w Polsce i Europie, od 19, do 25 września.

Zimno zacznie się robić od 19-20 września. Poniżej prognozowana anomalia temperatury dla Polski i Europy nie pozostawia złudzeń. Temperatura w poniedziałek 20.09 miejscami w południe może być niższa 7-11 st. C. od normy wieloletniej.

Wrześniowa fala chłodu w Polsce. Pogoda wrzesień 2021, prognoza na 3 dekadę września

Prognoza anomalii temperatur wygląda imponująco na kolejne dni. Miejscami będzie wyjątkowo zimno, jak na drugą połowę września.zimno zapowiada się początek nowego tygodnia. Na mapie widzimy wstępnie prognozowaną anomalię temperatury na wtorek 21 września.

Ochłodzenie z przymrozkami w Polsce, zimna 3 dekada września 2021, będzie fala chłodu

Chłodno zapowiadają się również kolejne dni. Temperatura w środę 22 września ma być nadal znacznie poniżej normy klimatycznej.

Pogoda wrzesień 2021. Jęzor chłodu z przymrozkami, czy będzie mróz

We wrześniu początek sezonu grzewczego

Zwykle we wrześniu rozpoczyna się sezon grzewczy, zwłaszcza w domach jednorodzinnych opartych na automatycznych gazowych systemach. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku. Prognozy temperatur wskazują, że będą takie miejsca w Polsce, gdzie temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 8-11 st. C. Wstępnie taką prognozę temperatury już na najbliższą niedzielę 19 września wyliczył model ICON. 

Eksplozja chłodu, fala chłodu i jęzor chłodu uderzą w Polsce, zimna 3 dekada września Średnia dobowa temperatura, zwłaszcza na wschodzie kraju może być poniżej 7 st. C. Zrobi się więc zimno i z pewnością włączy się automatyczne ogrzewanie oparte na czujnikach temperaturowych. Uruchamiają one w zależności od zadanej temperatury . W naszym przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej 21,6 st. C. w pomieszczeniach użytkowych, rozpoczyna się sezon grzewczy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!