| |
Zagrożenie!
To będzie najcieplejszy dzień marca. Temperatura wzrośnie do 20 stopni. Eksplozja ciepła zbliża się do Polski

To będzie najcieplejszy dzień marca. Temperatura wzrośnie do 20 stopni. Eksplozja ciepła zbliża się do Polski

Zgodnie z naszymi prognozami wkraczamy w najcieplejszy okres tegorocznego marca. Temperatura już dziś 22.03 miejscami wzrośnie do około 17-18 stopni C., a w środę 23 marca lokalnie zanotujemy nawet 19-20 st. C. Punktowo niemiecki model ICON wskazuje nawet możliwość 21 st. C., aczkolwiek nie jest to pewne, wykluczyć również tego nie możemy. To będzie najcieplejszy dzień w tym miesiącu. Nadal możemy również liczyć na słoneczną i wyżową pogodę. Sprawdźmy na mapach pogodowych, gdzie temperatury w Polsce będą najwyższe.

Prognozowany zasięg adwekcji ciepłego powietrza i jego anomalii temperatury na wysokości 1,5 km w Europie. 23 marca 2022

Eksplozja ciepła zbliża się do Polski, to będzie najcieplejszy dzień marca 2022, prognoza temperatury

Na powyższej mapie widać, że ciepłe powietrze nietypowo do Polski, będzie docierać okrężną drogą, bo znad Atlantyku przez Wyspy Brytyjskie, Skandynawię i Rosję zgodnie ze wskazówkami zegara, co jest charakterystyczne dla wyżu. Powietrze osiadając w czasie operacji słonecznej dodatkowo się nagrzeje.

Uderzenie wiosennego ciepła. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 23 marca 2022

Najcieplejszy dzień marca 2022, eksplozja ciepła w Polsce, mapa temperatury 23 marca 2022

Anomalia temperatury w ciągu dnia będzie imponująca. Miejscami na obszarze kraju, temperatura o 8-10, lokalnie 12 st. C. może być wyższa od normy wieloletniej w najcieplejszym momencie dnia. Na termometrach maksymalnie zanotujemy przeważnie od 15, do 19, lokalnie 20 st. C. Chłodniej, tylko na północy, zwłaszcza nad morzem.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 23 marca 2022. Model ICON

Ciepły powiew wiosny w Polsce, prognoza temperatury 23 marca 2022

Lokalnie model ten wskazuje 21 st. C. W środę zweryfikujemy, czy miał rację. Dodatkowo zamieszczamy naszą prognozę temperatury dla miast wojewódzkich w Polsce. Prognoza ta jest oparta o multimodel wyciągający średnią ze wszystkich głównych modeli numerycznych.

Najcieplejszy dzień marca 2022 w Polsce. Prognoza temperatury maksymalnej w środę 23.03

Najcieplejszy dzień marca 2022 w Polsce, prognoza temperatury 23 marca 2022

Oczywiście mimo, że będzie ciepło, to nie ma mowy o pobiciu polskiego rekordu ciepła w marcu. Rekord 25,6 st. C. z Nowego Sącza z 21 marca 1974 roku nie będzie zagrożony.

Prognoza zasięgu ciepłego powietrza i temperatury na wysokości 1,5 km w Europie. 23 marca 2022

Najcieplejszy dzień marca 2022 w Polsce, prognoza temperatury, mapy pogodowe

Kolejne dni przyniosą stopniowy spadek temperatury, ale nadal utrzymają się na ogół wiosenne warunki pogodowe. Większe zmiany w kierunku powrotu silnego wiatru, opadów i ochłodzenia czekają nas pod koniec marca. O tym niebawem dowiecie się więcej w kolejnej naszej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!