| |
Zagrożenie!
Chemtrails powraca jak bumerang. Radny z Jędrzejowa chce wystosować do rządu apel

Chemtrails powraca jak bumerang. Radny z Jędrzejowa chce wystosować do rządu apel

Teoria spiskowa chemtrails dotycząca chemicznych smug „rozpylanych” przez samoloty powraca jak bumerang. Przypomnijmy, wcześniej tematem zainteresowała się m.in. posłanka Barbara Chrobak, a nawet śp. minister środowiska prof. Jan Szyszko. Pod koniec sierpnia 2018 roku wpłynęły odpowiedzi na interpelację posłanki od podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, a także od ministerstwa środowiska. Odpowiedziano, że chemtrails nie jest prawdopodobne i wiarygodne.

Była to kolejna sytuacja, gdy instytucje państwowe wykluczyły bzdury podawane przez zwolenników teorii spiskowej. Niestety, zwolenników tej bezsensownej teorii nadal nie brakuje. Dowodem na ich teorię mają być zdjęcia, zmanipulowane filmy oraz błędnie wyciągane wnioski wynikające z braku wiedzy z zakresu chemii i fizyki atmosfery.

Chemtrails radny Jędrzejowa Teorie spiskowe

Stanowisko nauki jest jasne - proces powstawania smug kondensacyjnych jak i ich wygląd zależą od warunków meteorologicznych. W zależności od temperatury i wilgotności względnej powietrza na wysokości lotu może w ogóle nie dochodzić do powstania smug lub mogą one znikać w krótkim czasie od momentu utworzenia. W innych specyficznych uwarunkowaniach takich jak wysoka wilgotność względna powietrza na wysokości lotu samolotu, smugi będą szczególnie dobrze widoczne i mogą ulec przekształceniu w chmury piętra wysokiego zwane także chmurami pierzastymi (łac. cirrus). Nie ma w tym nic tajemniczego. Więcej w naszym artykule lub w tym.

Tymczasem, jak informuje Echo Dnia - podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jędrzejowie radny Grzegorz Kuśmierz zaproponował wystosowanie do rządu apelu w sprawie chemtrails. -Bo nie wiem, czy rząd jest zorientowany, na jaką skalę samoloty wyrzucają związki chemiczne- mówił. Radny zadeklarował, że na następnej sesji pokaże radnym zdjęcia. -I każdy sobie zobaczy- podkreślił.

To niewiarygodne, jakimi tematami chcą zajmować się radni. Zamiast skupiać się na pracy samorządu i ważnych sprawach dotyczących problemów mieszkańców, to proponuje się teorię spiskową nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Kolejnym tematem będzie „płaskość Ziemi”?


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!