| |
Zagrożenie!
Warunki atmosferyczne od kilku dni obalają teorie spiskową chemtrails

Warunki atmosferyczne od kilku dni obalają teorie spiskową chemtrails

Na naszych łamach już wielokrotnie obalaliśmy teorie dotyczącą smug chemicznych nazywanych przez zwolenników teorii spiskowej - chemtrails. Brak prawdopodobnie chęci poznawczej hamuje tych ludzi przed zrozumieniem tego powszechnego zjawiska atmosferycznego.

W ostatnich dniach możemy zaobserwować, że sama Matka Natura obala teorię chemtrails, bo jak spiskowcy mogą wytłumaczyć nagły brak trwałych smug chemicznych, tajne samoloty w tym tygodniu przestały latać i pryskać?

Fakty są zupełnie oczywiste. Aby w ogóle powstała smuga kondensacyjna, temperatura musi osiągnąć próg temperaturowy Schidt’a - Appleman’a, który dla produktów spalania nafty lotniczej mieści się w przedziale, od -35 st., do -55 st. C. w zależności od poziomu wilgotności powietrza otaczającego i zmieniającego się wraz z wysokością.

Wyż, który w tym tygodniu wpływa na warunki atmosferyczne w Polsce powoduje, że linearne smugi kondensacyjne złożone z kryształków lodu nie mogą być trwałe, bowiem poziom wilgotności względnej na wysokościach przelotowych jest zbyt niski do długotrwałego procesu kondensacji pary wodnej.

Niebo zupełnie pozbawione chmur i długotrwałych smug kondensacyjnych nad Polską. Zdjęcie wykonane w południe przez satelitę NASA. 13 października 2018 roku

Zdjęcie satelitarne Polski brak smug

Na potwierdzenie prezentujemy dane z sondażu aerologicznego (balonu meteorologicznego) z Legionowa, gdzie wykonuje się dwa razy na dobę pomiary parametrów atmosfery w przekroju pionowym (temperatury, ciśnienia, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru), w sprzyjających warunkach do około 30 km wysokości.

Sondaż aerologiczny Legionów

Z pomiarów wykonanych po godz. 14:00 wynika jednoznacznie, że poziom wilgotności na wysokości przelotowej (9.5 km-11.5 km) był zbyt niski (7-15%), aby mogły się tworzyć długotrwałe smugi kondensacyjne. Jutro 14.10 również będziecie mogli się o tym przekonać.

W nowym tygodniu warunki atmosferyczne zaczną się powoli zmieniać, a co za tym idzie smugi kondensacyjne będą się stopniowo wydłużać. Będzie to zapowiedzieć czekających nas zmian, ale o tym napiszemy więcej w niedzielnej prognozie długoterminowej.

Dane: IMGW


Komentarze
Roman

I co łyso spiskowcy?

13 październik 2018 - 19:38
Odpowiedz