| Szukaj |
Zagrożenie!

Warunki atmosferyczne od kilku dni obalają teorie spiskową chemtrails

Na naszych łamach już wielokrotnie obalaliśmy teorie dotyczącą smug chemicznych nazywanych przez zwolenników teorii spiskowej - chemtrails. Brak prawdopodobnie chęci poznawczej hamuje tych ludzi przed zrozumieniem tego powszechnego zjawiska atmosferycznego.

W ostatnich dniach możemy zaobserwować, że sama Matka Natura obala teorię chemtrails, bo jak spiskowcy mogą wytłumaczyć nagły brak trwałych smug chemicznych, tajne samoloty w tym tygodniu przestały latać i pryskać?

Fakty są zupełnie oczywiste. Aby w ogóle powstała smuga kondensacyjna, temperatura musi osiągnąć próg temperaturowy Schidt’a - Appleman’a, który dla produktów spalania nafty lotniczej mieści się w przedziale, od -35 st., do -55 st. C. w zależności od poziomu wilgotności powietrza otaczającego i zmieniającego się wraz z wysokością.

Wyż, który w tym tygodniu wpływa na warunki atmosferyczne w Polsce powoduje, że linearne smugi kondensacyjne złożone z kryształków lodu nie mogą być trwałe, bowiem poziom wilgotności względnej na wysokościach przelotowych jest zbyt niski do długotrwałego procesu kondensacji pary wodnej.

Niebo zupełnie pozbawione chmur i długotrwałych smug kondensacyjnych nad Polską. Zdjęcie wykonane w południe przez satelitę NASA. 13 października 2018 roku

Zdjęcie satelitarne Polski brak smug

Na potwierdzenie prezentujemy dane z sondażu aerologicznego (balonu meteorologicznego) z Legionowa, gdzie wykonuje się dwa razy na dobę pomiary parametrów atmosfery w przekroju pionowym (temperatury, ciśnienia, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru), w sprzyjających warunkach do około 30 km wysokości.

Sondaż aerologiczny Legionów

Z pomiarów wykonanych po godz. 14:00 wynika jednoznacznie, że poziom wilgotności na wysokości przelotowej (9.5 km-11.5 km) był zbyt niski (7-15%), aby mogły się tworzyć długotrwałe smugi kondensacyjne. Jutro 14.10 również będziecie mogli się o tym przekonać.

W nowym tygodniu warunki atmosferyczne zaczną się powoli zmieniać, a co za tym idzie smugi kondensacyjne będą się stopniowo wydłużać. Będzie to zapowiedzieć czekających nas zmian, ale o tym napiszemy więcej w niedzielnej prognozie długoterminowej.

Dane: IMGW

Komentarze
Roman

I co łyso spiskowcy?

13 październik 2018 - 19:38
Odpowiedz
Wyślij komentarz