| |
Zagrożenie!
Supertajfun Mangkhut na Filipinach spowodował śmierć co najmniej 30 osób. Obecnie dociera nad Chiny

Supertajfun Mangkhut na Filipinach spowodował śmierć co najmniej 30 osób. Obecnie dociera nad Chiny

Zgodnie z naszymi prognozami, najsilniejszy tegoroczny cyklon tropikalny - supertajfun Mangkhut uderzył w piątkowy 14.09 wieczór (czasu polskiego) w północną część Filipin, gdzie siał olbrzymie zniszczenia. Władze tego kraju do tej pory potwierdziły śmierć co najmniej 30 osób.

Skutki supertajfunu Mangkhut na Filipinach. Foto: Pilipino Star Ngayon

Supertajfun Mangkhut Filipiny zdjęcie

W wielu budynkach zostały zerwane dachy. Nie obyło się bez zalanych dróg i lokalnych podtopień. Najwięcej osób zginęło wskutek osunięć ziemi. Bilans nie jest jeszcze ostateczny, bowiem napływ informacji z tej części świata jest mocno ograniczony. Ponadto centrum tajfunu przeszło bezpośrednio nad rejonem zamieszkiwanym przez około 5 mln ludzi, w tym około 1 mln na granicy ubóstwa!

Tymczasem w ostatnich dniach mogliśmy zauważyć niesamowitą niesprawiedliwość w mediach. Mimo, że huragan Florence w chwili uderzenia w ląd był znacznie słabszy, to serwisy informacyjne od wielu dni skupiły się głównie na USA, a niemal zupełnie pominęły biedniejsze Filipiny.

Supertajfun Mangkhut po przejściu nad Filipinami osłabł z 5 do 4 i 3 kategorii, a obecnie z siłą 2 kategorii kieruje się w stronę Chin, gdzie uderzy w ląd w rejonie 10 mln miasta Shenzhen i wcześniej ponad 7 mln Hongkongu. 

Położenie, siła i prognoza trajektorii supertajfunu Mangkhut

Supertajfun Mangkhut prognoza położenie

Aktualnie średnia prędkość wiatru wynosi 155 km/h, a w porywach powyżej 200 km/h, jednak niebawem supertajfun powinien osłabnąć do 1 kategorii.

Prognozowane porywy wiatru w niedzielny 16.09 poranek czasu polskiego

Supertajfun Mangkhut chiny prognoza wiatr

Supertajfun Mangkhut w rejonie wybrzeża Chin. 16 września o godz. 06:00 czasu polskiego

Supertajfun Mangkhut dociera do Chin

Ruch lotniczy w tym rejonie został sparaliżowany. Władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Ewakuowano osoby mieszkające w niskich domach położonych najbliżej linii brzegowej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!