| |
Zagrożenie!
Strzał ciepła nadciągnie do Polski. Temperatury sięgną 16 stopni. Mróz jeszcze wróci

Strzał ciepła nadciągnie do Polski. Temperatury sięgną 16 stopni. Mróz jeszcze wróci

Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie. Mróz w nocy obejmuje niemal wszystkie regiony, a w ciągu dnia temperatury nie przekraczają 10 st. C. Najbliższy weekend przyniesie jednak ocieplenie, bo spodziewamy się w kraju wzrostu temperatur do około 10-16 st. C. Będzie więc przyjemniej w sam raz na nadchodzące wolne dni, aczkolwiek nie wszędzie pogodnie, ale w wielu regionach bez ryzyka opadów. Mróz jeszcze nie raz w trakcie marca wróci do kraju.

Strzał ciepła sięgnie Polski. Prognozowana temperatura, 9 marca 2024

Strzał ciepła nadciąga do Polski, mróz zelżeje marzec 2024

Ostatnie noce i poranki w Polsce są bardzo zimne. Temperatury miejscami przy gruncie spadają nawet do -11/-10 st. C. Przykładem jest Olsztyn, Kozienice i Gołdap, gdzie właśnie zanotowano tak duży mróz, który z pewnością odbije się na roślinach, bo ruszyła już wegetacja. Najbliższa noc na 9 marca również przyniesie mróz w wielu regionach kraju do -10/-1 st. C. Najzimniej będzie miejscami we wschodniej połowie Polski, zwłaszcza na Mazurach, Podlasiu, Warmii, ale także w Małopolsce oraz na Ziemi Świętokrzyskiej.

Ocieplenie sięgnie Polski. Prognozowana temperatura, 10 marca 2024

Ocieplenie wraca do Polski, mróz zelżeje, prognoza temperatury 10 marca 2024

Po mroźnej nocy czeka nas stopniowy wzrost temperatury w kraju. W sobotę miejscami na zachodzie i południu temperatury powinny już wzrosnąć do około 10-12 st. C. Będzie więc cieplej w porównaniu do ostatnich dni, bo nigdzie w kraju nie odnotowano temperatur osiągających lub przekraczających 10 st. C. Jeszcze cieplej będzie w niedzielę, gdy szczególnie na zachodzie oraz niemal w całej południowej połowie kraju temperatury w dzień wzrosną do 10-16 st. C. Świadczy o tym szczególnie przewidywana anomalia.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 10 marca 2024

Strzał wiosennego ciepła dotrze do Polski, kiedy ocieplenie marzec 2024

Temperatury maksymalne w niedzielę w Polsce będą szczególnie w południowej połowie kraju o około 7-9 st. C. wyższe od normy klimatycznej dla tej pory roku. Poczujemy więc ponownie podmuch ciepłej termicznej wiosny. Opadów w czasie weekendu będzie niewiele, a jeśli wystąpią, to tylko lokalnie. Chwil ze słońcem najwięcej prognozujemy w północno wschodniej połowie kraju. Sytuacja zmieni się między 11-13 marca, gdy z południa wkroczy strefa frontowa z płytkim niżem niosąca ulewy.

Sprawdź również: Mroźny antycyklon ustąpi. Ulewa ze śniegiem dotrze do Polski. W dwa dni spadnie miesięczna suma opadów

Prognozowane ocieplenie w Polsce, 11 marca 2024

Strzał ciepła wkroczy do Polski, mróz ustąpi, prognoza temperatury 11 marca 2024

Z kolei w poniedziałek temperatury w ciągu dnia do około 10-16 st. C. prognozujemy szczególnie w dzielnicach zachodnich, południowych i centralnych. W kolejnych dniach między 13-17 marca temperatury w Polsce ponownie spadną, dlatego ten poprzedzający wzrost dosłownie nazywamy strzałem ciepła, gdyż będzie krótkotrwały, ale odczuwalny. Od 10 marca nocny mróz w Polsce zelżeje i zacznie być notowany, co najmniej do 15 marca już na znacznie mniejszym obszarze kraju.

Czytaj także: Śnieżyce zasypią drogi. Spadnie 60 cm śniegu. Nadciąga potężny podmuch zimy

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!