| |
Zagrożenie!
Mroźny antycyklon ustąpi. Ulewa ze śniegiem dotrze do Polski. W dwa dni spadnie miesięczna suma opadów

Mroźny antycyklon ustąpi. Ulewa ze śniegiem dotrze do Polski. W dwa dni spadnie miesięczna suma opadów

Od północy niemal całą Polskę objął pogodny antycyklon z chłodnym powietrzem. Z tego powodu wrócił w nocy mróz, miejscami dwucyfrowy przy gruncie. Okres stabilnej pogody jest jednak policzony, bo na początku drugiej dekady marca z południa dotrze płytki niż niosący ulewy ze śniegiem. Przed opadami spodziewamy się także wzrostu temperatury. Miejscami przez dwa dni spadnie nawet 40 litrów wody na m2 ziemi, czyli cała norma miesięczna opadów.

Mroźny antycyklon ustąpi. Ulewy ze śniegiem wkroczą do Polski. Prognoza zasięgu opadów, 11 marca 2024

Mroźny antycyklon ustapi, ulewy ze śniegiem przejdą przez Polskę 11 marca 2024

Najbliższe powszechne przelotne opady deszczu pojawią się miejscami w Polsce, zwłaszcza na południu i zachodzie w nocy na 11 marca. Wcześniej popada tylko punktowo. W ciągu dnia również przelotnie popada w wielu regionach kraju, ale opady będą bardzo rozproszone. Ponownie więcej opadów prognozujemy 12 marca, gdy bezpośrednio nad krajem znajdzie się płytki niż. Wówczas opady deszczu wystąpią w wielu regionach, przy czym obecnie najwięcej opadów jest wyliczanych w dzielnicach południowo zachodnich, ale może to się jeszcze zmienić.

Prognoza zasięgu ulewy w Polsce, 12 marca 2024

Ulewy ze śniegiem w Polsce marzec 2024 spadnie miesięczna suma opadów

Miejscami w trakcie opadów, głównie w rejonach podgórskich i górskich okresami może popadać także deszcz ze śniegiem i śnieg. Aktualne wyliczenia nieco zmieniły trajektorię adwekcji powietrza i rodzaju opadów, bo jeszcze kilka dni temu wyliczały śnieżyce w głębi kraju, ale z uwagi na brak pewności, nie były one jeszcze przez nas prezentowane i zapowiadane.

Zobacz również: Śnieżyca zasypie drogi. Spadnie 60 cm śniegu. Nadciąga potężny podmuch zimy

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, 13 marca 2024

Ulewy ze śniegiem zakończą pogody i mroźny antycyklon w Polse marzec 2024

Rekomendujemy, aby szczególnie między 11-13 marca śledzić zasięg opadów wraz z ich rodzajem na aktualnych danych z radaru pogodowego. Dzięki temu będziemy wiedzieć, gdzie dokładnie pada i z jakim natężeniem. Jeśli aktualne prognozy się sprawdzą, to miejscami do środy może spaść nawet 40 litrów wody na m2 ziemi lub lokalnie więcej, co w wielu przypadkach w Polsce jest normą opadów dla całego marca.

Prognozowana suma opadów w Polsce do 13 marca 2024

Ulewy w Polsce załamią mroźny antycyklon, prognoza sumy opadów do 13 marca 2024

Najnowsze wyliczenia numeryczne wskazują za kilka dni największe opady deszczu w Polsce miejscami w południowych i południowo zachodnich dzielnicach kraju do około 15-40 mm, a lokalnie więcej w rejonach podgórskich. Wyliczenia zasięgu opadów będą się stabilizować i przed nadejściem zmiany pogody przedstawimy najnowsze prognozy. Nawrotu śnieżnej zimy do Polski nadal nie widać.

Sprawdź także: Ogromny mróz w marcu dotrze do Europy. Temperatura spadnie poniżej -30 st. C.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!