| |
Zagrożenie!
Śnieżyce zakorkują drogi. Podmuch zimy przyniesie 25 cm śniegu. Będą zawieje i zamiecie

Śnieżyce zakorkują drogi. Podmuch zimy przyniesie 25 cm śniegu. Będą zawieje i zamiecie

Od tygodnia w Polsce zmagamy się z silnym ochłodzeniem niosącym mróz w nocy, ale nawroty zimy ze śniegiem poza rejonami górskimi zdarzają się tylko lokalnie. Nie oznacza to, że na półkuli północnej Ziemi mimo już trwania wiosny nadal nie mamy regionów z zimą. W tym tygodniu śnieżyce pojawią się szczególnie w Kanadzie w prowincji Labrador. Miejscami spadnie nawet 25 cm śniegu przy przejściu cyklonu. Opadom będą towarzyszyć zawieje i zamiecie śnieżne. Drogi między miastami będą się korkować.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Kanadzie w rejonie Labradoru o godzinie 08:00 czasu polskiego, 24 kwietnia 2024

Śnieżyce zakorkują dogi w Kanadzie w kwietniu 2024, podmuch zimy przyniesie 25 cm śniegu w Labradorze

W najbliższych dniach w Polsce między środą i czwartkiem przejdzie cyklon, który miejscami przyniesie ulewy i lokalnie opady śniegu, zwłaszcza w rejonach podgórskich. Nie będzie to jednak nawrót zimy, z jakim będą mieć do czynienia mieszkańcy kanadyjskiego Labradoru. Przechodząca śnieżyca w tej prowincji zakorkuje, a nawet miejscami zasypie drogi. Warunki staną się bardzo zimowe, tym bardziej, że silny wiatr w porywach do 50-80 km/h będzie tworzył zaspy.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Kanadzie o godzinie 20:00, 24 kwietnia 2024

Podmuch zimy i śnieżyce w Kanadzie kwiecień 2024, spadnie 25 cm śniegu w Labradorze

Mimo, że z każdym dniem coraz bardziej wkraczamy w zaawansowany sezon wiosenny, to w wielu regionach Kanady obecnie nadal trudno znaleźć prowincje ze znacznymi oznakami ocieplenia. Warunki pogodowe przynoszą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Obserwujemy zmaganie zimy z wiosną. Chłodna pora roku nie chce się poddać bez walki. W tym tygodniu śnieżyce przesuną się w rejon wschodniego wybrzeża, zwłaszcza do Labradoru, gdzie w kilku śnieżycach spadnie około 10-25 cm śniegu.

Prognozowany zasięg śnieżycy z podmuchem zimy w Kanadzie o godzinie 17:00, 25 kwietnia 2024

Podmuch zimy zakorkuje drogi, śnieżyce w Kanadzie kwiecień 2024

Przyrost pokrywy śnieżnej w kwietniu o 25 cm może wydawać się zjawiskiem ekstremalnym, ale na obszarze Labradoru nadal ma prawo się zdarzyć, gdyż średnia wieloletnia norma wskazuje, że w tym regionie w okresie całego miesiąca spada do około 40-50 cm. Sytuacja będzie jednak nietypowa, bo w tym przypadku w ciągu dwóch dni spadnie miejscami połowa tej miesięcznej normy opadów śniegu. Natężenie opadów będzie duże, bo miejscami sięgnie kilku cm na godzinę.

Prognoza zasięgu śnieżycy we wschodniej Kanadzie o godzinie 02:00, 26 kwietnia 2024

Podmuch zimy i śnieżyce w Kanadzie w kwietniu 2024, będą zakorkowane drogi

Spore wrażenie robi mapa z naniesionym zasięgiem pokrywy śnieżnej w Kanadzie. W tym tygodniu nadal na znacznym obszarze kraju będzie notowana biała zima, z wyjątkiem niektórych południowych prowincji i to nie na całym ich obszarze. Zupełnie inaczej jest w USA, gdzie przeważający obszar tego kraju już mamy wolny od śniegu i mroźnej zimy.

Sprawdź również: Silny mróz uderzył w Polsce. Temperatura spadła do -12 stopni. Uprawy w tych regionach zostały zniszczone

Prognoza zasięgu pokrywy śnieżnej podana w calach (1 cal - 2,54 cm), w Ameryce Północnej między Kanadą i USA, 27 kwietnia 2024

Gdzie śnieg i śnieżyce w Kanadzie i USA kwiecień 2024

W omawianym okresie najwięcej śniegu do około 10-25 cm, spadnie między rejonem miejscowości Labrador City przez Postville, Rigolet po Hopedale. Rejony naszej planety z nawrotami zimy ciągle monitorujemy. O najważniejszych będziemy informować z wyprzedzeniem szczególnie w przypadku Europy.

Czytaj także: Fala ciepła zablokuje przymrozki. Temperatura przekroczy 25 stopni. Wiemy, kiedy będzie gorąco w Polsce

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!