| |
Zagrożenie!
Ogrodnicy w Indiach schronili się pod drzewem w czasie burzy. Piorun uderzył prosto w drzewo. Nigdy tego nie róbcie

Ogrodnicy w Indiach schronili się pod drzewem w czasie burzy. Piorun uderzył prosto w drzewo. Nigdy tego nie róbcie

Przed nami sezon burzowy, który nie raz może wiele osób zaskoczyć nagłym pojawieniem się lokalnej burzy. Wówczas szukamy szybko schronienia, niestety nie bardzo jest gdzie się schronić na otwartej przestrzeni. Najbezpieczniejszym miejscem jest wtedy samochód, a najgorszym rozwiązaniem schronienie się przed opadami i burzą pod drzewem. Przekonały się o tym 4 osoby w indyjskim mieście Gurgaon. W miniony piątek 12 marca 2021, ludzie postanowili się schronić przed deszczem pod drzewem. W pewnym momencie prosto w drzewo uderzył piorun. Wszystkie osoby straciły od razu przytomność. Zdarzenie w indyjskim parku miało miejsce o godzinie 16:30 czasu lokalnego i zostało zarejestrowane przez kamerę przemysłową.

Schronili się pod drzewem w czasie burzy w Indiach. Tuż przed uderzeniem pioruna

Schronili się pod drzewem w czasie burzy, piorun uderzył w Indiach, nagranie, zdjęcia

Na nagraniu widać opady deszczu i chroniących się pod drzewem ludzi, a następnie uderzenie pioruna w drzewo. Ludzie Ci pracowali w parku, jako ogrodnicy i byli zatrudnieni przez tamtejszą spółdzielnie mieszkaniową. Początkowo wszyscy przeżyli i trafili do szpitala z licznymi poparzeniami. Jedna osoba musiała być reanimowana, jednak udało się jej przywrócić funkcje życiowe. Pod respiratorem w stanie ciężkim walczyła o życie, ale dzisiaj po południu czasu lokalnego zmarła - informuje hindustantimes. 

Po uderzeniu pioruna w drzewo, wszyscy upadli i stracili przytomność

Uderzenie pioruna w drzewo w Indiach, 4 osoby schroniły się pod  drzewem w Gurgaon

Niech to zdarzenie będzie dla wszystkich nauką i przestrogą, aby nigdy nie chronić się w czasie burzy pod drzewami.

Nagranie z monitoringu. Chroniący się ludzie pod drzewem i uderzenie pioruna w Indiach

Sprawdzajmy prognozy pogody i dane radarowe, aby z wyprzedzeniem znaleźć schronienie w solidnych budynkach, a w przypadku ich braku w samochodzie. Pamiętajmy jednak, że opony w pojazdach nie chronią przed skutkami wyładowań atmosferycznych. 

Podobne zdarzenie mieliśmy również w Polsce w minionym roku, gdy ojciec z synem w Małopolsce szukali schronienia pod drzewem

DobraPogoda24, The Times Of India, Hindustantimes


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!