| |
Zagrożenie!
Piorun w Sułkowie koło Wieliczki w Małopolsce poraził ojca i syna. Na wycieczce rowerowej schronili się pod drzewem

Piorun w Sułkowie koło Wieliczki w Małopolsce poraził ojca i syna. Na wycieczce rowerowej schronili się pod drzewem

Na sobotę 18.07 zapowiadaliśmy liczne burze szczególnie na południu Polski, zwłaszcza w Małopolsce. Niestety, nie obyło się bez złych informacji. W Sułkowie koło Wieliczki dwie osoby - ojciec i syn - zostali porażeni piorunem. Ośmiolatek ma poparzenia drugiego stopnia, a 44 letni ojciec jest w stanie ciężkim. Gdy zabierała go karetka był nieprzytomny. Do zdarzenia doszło w czasie burzy, gdy podczas wycieczki rowerowej mężczyzna z synem prawdopodobnie schronili się pod drzewem - poinformował Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Porażenie piorunem ojca i syna na wycieczce rowerowej, gdy schronili się pod drzewem. Sułków koło Wieliczki w Małopolsce, 18 lipca 2020

Rażenie piorunem ojciec i syn wycieczka rowerowa schronili się pod drzewem Sułków koło Wieliczki w Małopolsce 18 lipca 2020

W czasie gdy znajdowali się pod drzewem, wtedy uderzył piorun i doszło do porażenia. Tragedia miała miejsce po godzinie 15:00.

Niestety, w czasie burzy schowanie się pod drzewem, to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić. Gdy zastanie nas burza na otwartej przestrzeni należy się oddalić od siebie i drzew. Skulmy nogi i przeczekajmy burzę w takiej pozycji. 

Zanotowane burze w Polsce w ostatnich 12 godzinach, 18 lipca 2020

Pogoda burze 18 lipca 2020 mapa burz dla Polski

DobraPogoda24, Radio Kraków


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!