| |
Zagrożenie!
Jest szansa na wrześniowy upał. Powiew lata dotrze do Polski. Temperatura otrze się o 30 stopni

Jest szansa na wrześniowy upał. Powiew lata dotrze do Polski. Temperatura otrze się o 30 stopni

Wszystko na to wskazuje, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Prognoza pogody oparta na najbardziej wiarygodnych modelach numerycznych nadal potwierdza, że w nowym tygodniu dotrze do Polski powiew ciepłego powietrza z południowego zachodu Europy. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 24-29 st. C., a lokalnie amerykański model GFS przewiduje 30 st. C. Jest zatem szansa miejscami na upał. Prawdziwej fali upałów jednak nie będzie. Nie zmienia to faktu, że po najchłodniejszym sierpniu od 23 lat, poczujemy we wrześniu miłą odmianę. Czeka nas nie tylko wzrost temperatury, ale również brak opadów i sporo chwil ze słońcem. To będzie dobry czas na aktywny wypoczynek nad morzem oraz w górach. Jeśli planujecie w tym czasie urlop, to trafiliście w dziesiątkę.

Wrześniowy powiew lata dotrze do Polski. Temperatura otrze się o upał. Prognozowana maksymalna temperatura, jaka może wystąpić w Europie, do 14 września 2021

Lato we wrześniu 2021 dotrze do Polski, jest szansa na upał, czy będzie 30 stopni

Zanim ocieplenie wkroczy do Polski i temperatura zbliży się do 30 stopni, to czekają nas jeszcze chłodne noce, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju. Lokalnie w zastoiskach mogą się zdarzyć niewielkie przygruntowe przymrozki. Sytuacja zmieni się od około 7-8 września, gdy Polska znajdzie się po cieplejszej zachodniej stronie wyżu. Wtedy w kolejnych dniach, ośrodek ten współdziałając z niżem atlantyckim zbliżającym się w rejon Wysp Brytyjskich, będzie sprowadzał ciepłą masę powietrza do Polski.

Wrześniowy powiew lata w Polsce. Temperatura zbliży się lokalnie do upału. Prognoza temperatury na 9 września 2021

Powiew lata we wrześniu 2021 w Polsce, jest szansa na upał, kiedy będzie najcieplej

Ciepło, miejscami gorąco, a lokalnie blisko upału zapowiada się szczególnie okres między 9-11 września, być może na wschodzie kraju 12 września. To właśnie wtedy ma do Polski napłynąć główny strumień ciepłego powietrza.

Lato we wrześniu pojawi się w Polsce. Możliwy lokalny upał. Prognozowana temperatura na 10 września 2021

Czy będzie upał we wrześniu 2021 w Polsce, prognoza temperatury do 12 września 2021

Wstępne prognozy wskazują, że najbliższe opady deszczu w Polsce mogące pojawić się w co najmniej kilku regionach kraju dopiero około 12-13 września, przy czym nie jest to jeszcze data pewna w stu procentach. Generalnie można uznać, że od dziś 04.09 czeka nas co najmniej tydzień stabilnej pogody bez większych opadów.

Również model ECMWF prognozuje w tym czasie wysokie temperatury na poziomie co najmniej 24-28 st. C. Przewidywana anomalia temperatury 10 września 2021

Lato we wrześniu 2021 w Polsce, jest szansa na upał

W tym czasie przesuwający się wyż znad Skandynawii przez Bałtyk nad wschodnią Europę, zapewni nam suchą i słoneczną pogodę, a od połowy nowego tygodnia coraz wyższą temperaturę. Chwilami pojawią się również chmury, ale na ogół nie będą przynosić opadów i burz. Jedyną formą wilgoci może być wieczorna i poranna rosa, a także lokalna mgła radiacyjna.

Wstępnie prognozowana temperatura na 11 września 2021

Gorące lato pojawi się we wrześniu 2021 w Polsce, mozliwy lokalny upał

Wykażmy się więc jeszcze cierpliwością, bo po chłodnym początku nowego tygodnia, od jego połowy zacznie się robić coraz cieplej. Najwyższej temperatury spodziewamy się w tym czasie na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Wtedy również noce, będą cieplejsze, aczkolwiek będą się robić rześkie, bo temperatura będzie spadać przeważnie do 10-15 st. C.

Jutro 05.09 przed południem w prognozie długoterminowej określimy dokładnie, do kiedy utrzyma się stabilna aura z powrotem lata oraz jakiej maksymalnej temperatury możemy się spodziewać. Serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!