| |
Zagrożenie!
Temperatura w nocy będzie spadać do kilku stopni. Możliwe lokalne przymrozki i mgły radiacyjne

Temperatura w nocy będzie spadać do kilku stopni. Możliwe lokalne przymrozki i mgły radiacyjne

Do Polski dotarła zapowiadana poprawa pogody związana z obecnością wyżu. Niebo wreszcie zaczęło się przejaśniać i rozpogadzać. Taka sytuacja będzie jednak sprzyjać nocnym spadkom temperatury, gdyż mniejsza zawartość wilgoci przełoży się na silniejsze wychładzanie powietrza w warstwie przyziemnej. Dodatkowo w ciągu kolejnej doby znajdziemy się między wyżem wieloośrodkowym ciągnącym się od Wysp Brytyjskich po Morze Czarne, a niżem znad Rosji. Taki układ baryczny, stworzy korytarz do adwekcji chłodniejszego powietrza z północnego zachodu z wysokich szerokości geograficznych. Prognozy na kolejne dni, w tym szczególnie poranki, zapowiadają w wielu regionach Polski spadki temperatury do kilku stopni, a lokalnie, szczególnie przy gruncie mogą się pojawić przymrozki.

Chłodne noce i umiarkowane temperatury w dzień. Prognozowane rozmieszczenie ośrodków barycznych w Europie, 3 września 2021

Pogoda, zimne noce w Polsce, lokalne przymrozki we wrześniu 2021

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski, 3 września 2021

Pogoda, przymrozki w Polsce, zimne noce, prognoza pogody, od 3, do 7 września 2021

Spodziewamy się miejscami również powstawania mgły radiacyjnej, szczególnie w rejonach największych nocnych rozpogodzeń. Temperatura miejscami na wysokości 2m nad gruntem ma spadać do około 3-7 st. C. Lokalnie w zastoiskach zimna będzie jednak chłodniej i tam może wystąpić przymrozek.

Zimne wrześniowe noce w Polsce. Możliwe lokalne przymrozki. Prognozowane temperatura nad ranem, 6 września 2021

Pogoda, zimne wrześniowe noce, możliwe lokalne przymrozki i mgły radiacyjne

Zimno zapowiada się szczególnie okres między 5-7 września. W tym czasie nocne spadki temperatur, zwłaszcza nad ranem we wschodniej i południowej Polsce ma być największy.

Zimne noce w Polsce, możliwe lokalne przymrozki. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, noc 5/6 września 2021

Pogoda, zimne noce we wrześniu 2021 w Polsce, gdzie będą przymrozki

Zimne noce, możliwe lokalne przymrozki, zwłaszcza w zastoiskach chłodu. Prognozowana temperatura nad ranem 7 września 2021

Pogoda, czy będą przymrozki we wrześniu 2021, pogodny wyż, możliwe mgły, prognoza temperatury 7 września 2021

Niska nocna temperatura na poziomie kilku stopni, szczególnie we wschodniej Polsce oraz umiarkowane temperatury w ciągu dnia, będą powodować spory kontrast temperatury dobowej. To z kolei wymusi u nas odpowiednie ubieranie, gdyż wieczory i poranki, będą chłodne, a po południu miejscami, szczególnie na zachodzie kraju, będzie robić się ciepło.

Zimne noce w Polsce. Lokalnie wystąpią przymrozki. Prognozowana temperatura, od 3, do 7 września 2021

Sytuacja zmieni się w przyszłym tygodniu (od około 7-8 września), gdy Polska znajdzie się pod wpływem wyżu położonego na wschodzie Europy. Wówczas napłynie do środkowej Europy zdecydowanie cieplejsza masa powietrza. Wówczas oczekujemy powrotu letniej pogody, ale o tym więcej dowiecie się w kolejnej naszej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!