| |
Zagrożenie!
Upał nadal możliwy. Ocieplenie wkroczy do Polski. Będą regiony, gdzie temperatura rozczaruje

Upał nadal możliwy. Ocieplenie wkroczy do Polski. Będą regiony, gdzie temperatura rozczaruje

Okres wrześniowego ochłodzenia w Polsce definitywnie po przejściu wichury dobiega końca. Od silnego wiatru i chłodu na jakiś czas odpoczniemy, bo do Polski zbliża się ocieplenie. Temperatura zdecydowanie wzrośnie, wróci dodatnia anomalia temperatury, pojawią się dni gorące, ale będą regiony, gdzie poczujemy pogodowe rozczarowanie. Z kolei upał i fala upałów w Europie nadal jest możliwa na południu. Sprawdźmy, najnowszą prognozę pogody z temperaturą.

Ocieplenie wkroczy do Polski, Upał i fala upałów w Europie nadal możliwa, wrzesień 2021

Upał w Europie nadal możliwy

Wrześniowe ochłodzenie objęło przede wszystkim wschodnią i środkową Europy. W ostatnich dniach strumień chłodniejszego powietrza powędrował również na południe, ale nie był na tyle silny by definitywnie zakończyć upał. Fala upałów zelżała, bo zamiast 39 st. C., notuje się obecnie 33 st. C. Takie temperatury maksymalne zanotowano w czwartek 23 września 2021. Dane: Ogimet.

Wrześniowe ocieplenie w Polsce, gdzie jest upał w Europie, wrzesień 2021

W kolejnych dniach upał nadal będzie możliwy na południu Europy. Od Portugalii, Hiszpanii przez Włochy, Grecję po Cypr i Turcje, temperatury z krótkimi przerwami, mogą miejscami osiągać lub przekraczać 30 st. C. Wrzesień nadal potwierdzi, że jest to dobry miesiąc na tańsze i późne wakacje na południu Europy. Na mapie z prognozą temperatury widzimy maksymalne wartości, jakie mogą wystąpić w okresie 24 września - 3 października. Miejscami temperatura może być zaniżona o kilka stopni.

Upał i fala upałów w Europie, prognoza temperatury wrzesień 2021

Ocieplenie wróci do Polski. Temperatura przekroczy 25 stopni C.

Zgodnie z wcześniejszą prognozą pogody, również do Polski wrócą cieplejsze dni. Na termometrach ponownie zobaczymy temperatury przekraczające 20 stopni C., ale niestety, będą również regiony gdzie takiej temperatury nie zobaczymy. Mimo to, nawet w tych chłodniejszych regionach, będzie cieplej i poczujemy zmianę względem ostatnich chłodnych dni. Główne ocieplenie ograniczy się jednak do zachodniej, południowo zachodniej i częściowo południowej Polski. Na tym obszarze zanotujemy temperatury osiągające 23-26 st. C. Ocieplenie przełoży się na powrót dodatniej anomalii temperatury. Poniżej prognozowana na 26 września.

Kiedy we wrześniu 2021 będzie cieplej w Polsce, prognoza temperatury

Liczyliśmy, że taki powiew letniej pogody będzie możliwy na znacznie większym obszarze kraju. Już w sobotę 25 września na południowym zachodzie i południu Polski, szczególnie od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk po Małopolskę, temperatura wzrośnie do około 21-23 st. C. Cieplej zapowiada się niedziela 26 września. W tym dniu na zachodzie i południu Polski, od Pomorza Zachodniego przez Dolny Śląsk po Podkarpacie, termometry wskażą do 21-26 st. C., przy czym najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju.

Czy wrócą gorące dni do Polski, czy będzie powiew babiego lata, wrzesień 2021

Również w poniedziałek 27 września, będzie ciepło na zachodzie i południowym zachodzie kraju, z temperaturą do 22-26 st. C.

Czy będzie babie lato w Polsce, prognoza temperatury 27 września 2021

W omawianym okresie temperatura na wschodzie i północnym wschodzie Polski nie przekroczy 20 st. C. Na ogół będziemy notować po kilkanaście stopni, ale to i tak cieplej i lepiej, w porównaniu do 6-8 st. C. notowanych w tym tygodniu na Podlasiu. Wzrost temperatury wiąże się również z poprawą pogody i brakiem opadów, szczególnie 26-27 września.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!