| |
Zagrożenie!
Duży upał do 39 stopni. Fala upałów na południu. Gorące dni pojawią się również w Polsce

Duży upał do 39 stopni. Fala upałów na południu. Gorące dni pojawią się również w Polsce

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza, szczególnie pod względem temperatury. Napłynęło zimne powietrze arktyczne i zrobiło się zimno. Lokalnie pojawiły się niewielkie przymrozki, tak jak poprzedniej nocy w Łodzi. Mimo, że trudno nam w to uwierzyć, to nadal nie brakuje miejsc z potężnym upałem w Europie. Fala upałów jest na południu kontynentu. W Grecji piekielny wrześniowy upał osiągnął 39 st. C. Mamy jednak dobre wiadomości, bo do Polski wrócą jeszcze wyższe temperatury. Na termometrach zanotujemy ponad 20 stopni C. Pojawi się babie lato, w Europie nazywane również indyjskim latem. Na mapie widzimy prognozę temperatur maksymalnych, jakie mogą wystąpić w Europie, między 22 września i 1 października 2021.

Pogoda. Upał i fala upałów w Europie, wrzesień 2021. Gorące dni wrócą do Polski

Silny upał na południu Europy

Przełom 2 i 3 dekady września jest bardzo upalny na południu Europy. Temperatura w Grecji, Turcji i na Cyprze nadal osiąga 37-39 st. C. Urlop wakacyjny we wrześniu w tych popularnych krajach mógł się okazać strzałem w dziesiątkę. 

Upał zanotowany w Europie, 20 września 2021. Dane: Ogimet

Pogoda. Upał do 39 stopni w Europie, wrzesień 2021, kiedy cieplej w Polsce

Temperatura w najbliższych dniach spadnie, ale nadal w wielu krajach będzie osiągać lub przekraczać 30 st. C. Taką temperaturę zanotujemy na Bałkanach, w tym Grecji, a także w Turcji, we Włoszech, na Cyprze oraz na Węgrzech. Pogoda może również przejściowo przynieść chłodniejsze dni, ale generalnie słonecznych i gorących dni nadal nie będzie brakować na tym obszarze.

Cieplej na zachodzie Europy

Najbliższe dni września przyniosą ponowny wzrost temperatury na zachodzie Europy. We Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, przejściowo w Anglii i innych krajach, temperatura powinna wzrosnąć do 22-30 st. C. Na mapie wstępnie prognozowana anomalia temperatury na 25 września.

Pogoda. Gorące i upalne dni we wrześniu 2021, kiedy będzie cieplej

Ostatnie dni we Francji po potężnych powodziach, były pogodne i dość ciepłe. przekonał się o tym nasz kolega redakcyjny Robert Zieliński. Poniżej zdjęcie z Paryża z 19 września 2021.

Pogoda. Babie lato, indyjskie lato w Europie, wrzesień 2021

Gorące dni wrócą do Polski

W Polsce od kilku dni musimy wrócić do cieplejszych ubrań, ponadto w wielu miejscach po kilkomiesięcznej przerwie rozpoczął się okres grzewczy. Na szczęście nie będzie to już stały trend w kierunku ochłodzenia. Do Polski wrócą jeszcze wyższe temperatury.

Pogoda. Upał w i fala upałów we wrześniu 2021 w Europie, kiedy w Polsce będzie cieplej

Na termometrach zanotujemy ponad 20 stopni C., szczególnie około 27-28 września powinniśmy zanotować 20-27 st. C.

Pogoda. Kiedy w Polsce będzie cieplej we wrześniu 2021. Prognoza pogody do 27 września

Wcześniej czeka nas jeszcze kilka dość chłodnych dni, w tym pierwsza jesienna wichura. Ciepło zapowiada się okres szczególnie między 25 września - 1 października 2021. Taką wersję przyjmuje obecnie amerykański model prognostyczny. Poniżej wstępnie prognozowana anomalia temperatury za okres 27 września - 4 października 2021.

Pogoda w Polsce. Kiedy cieplej we wrześniu 2021, czy wrócą gorące dni Niestety, nie potwierdza tego prognoza europejska. Czas pokaże, w jakim kierunku wyklaruje się pogoda i która wersja prognozy, będzie bliższa prawdy.

Wrzesień dobrym miesiącem na późne wakacje

Warto przemyśleć i być może w przyszłym sezonie skorzystać z tańszych i mniej zatłoczonych późnych wrześniowych wakacji na południu Europy. Pogoda w najgorętszych częściach basenu Morza Śródziemnego nadal często sprzyja odpoczynkowi na plażach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!