| |
Zagrożenie!
Tornado w centrum miasta. Wir powietrza przewracał samochody i niszczył ściany. Padał duży grad

Tornado w centrum miasta. Wir powietrza przewracał samochody i niszczył ściany. Padał duży grad

Jeszcze kilka lat temu wiele osób twierdziło, że tornado nie uderza w centrum miast. Ostatnie lata nie tylko to potwierdziły, ale przekonały wielu sceptyków, że zdarza się to coraz częściej. Niedawno informowaliśmy o silnym tornadzie w Niemczech, tymczasem kolejne tornado uderzyło w centrum chińskiego miasta. Dotarły do nas informacje o tornadzie, jakie przeszło 1 października 2021 w Yantai w prowincji Shandong.

Tornado w centrum chińskiego miasta Yantai w prowincji Shandong, 1 października 2021

Tornado uderzyło bezpośrednio w centrum chińskiego miasta Yantai

Wir powietrza na swej drodze przewracał samochody, a także niszczył ceglane ściany. Po uszkodzeniach stwierdzono, że tornado w ulepszonej skali miało siłę EF1, czyli mogło generować wiatr w porywach do 138-178 km/h.

Eric Wang, entuzjasta ekstremalnych warunków pogodowych poinformował, że tornado trafiło bezpośrednio do centrum miasta.

Tornado zeszło z superkomórki, która wcześniej generowała opady dużego gradu w wielu chińskich miastach.

Przykłady tornad w polskich miastach

Tornada w Polsce często nazywane trąbami powietrznymi, w ostatnich latach zaczynają się coraz częściej pojawiać również w naszym miastach. Jako przykład możemy podać czerwiec 2018 roku, gdy tornado pojawiło się w Płocku. W tym roku tornado mieliśmy w Rzeszowie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!