| |
Zagrożenie!
Trąba powietrzna zeszła w Rzeszowie. Mamy nagrania groźnego zjawiska pogodowego

Trąba powietrzna zeszła w Rzeszowie. Mamy nagrania groźnego zjawiska pogodowego

Mieszkańcy Rzeszowa i okolic na Podkarpaciu poczuli strach, gdy w czwartek 5 sierpnia 2021, późnym popołudniem pojawiła się trąba powietrzna. W rejonie miasta zeszło tornado o czym informują czytelnicy. Trąba powietrzna w Rzeszowie była widoczna m.in. nad Ptasią Wyspą w rejonie Wisłoka.

Nagranie trąby powietrznej w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021

Z nagrań i zdjęć wynika, że lej powietrza dotknął ziemi. Nagranie z Ptasiej Wyspy w Rzeszowie wysłała do naszej redakcji Agnieszka Ptaszek Szczepańska. Lej trąby powietrznej został nagrany o godzinie 16:59. Aktualnie brak informacji o większych stratach.

Trąba powietrzna w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021, godzina 16:59

Trąba powietrzna w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021, nagrania, zdjęcia, Ptasia Wyspa

"Niestety na samym początku nie wiedziałam co się dzieje. Nie chwyciłam za telefon od razu. Byłby super filmik edukacyjny" - dodała Agnieszka.

Trąba powietrzna w Rzeszowie w rejonie Ptasiej Wyspy w pobliżu Wisłoka, 5 sierpnia 2021

Na innych nagraniach widać latające fragmenty konarów drzew. Kolejne nagranie nadesłał Łukasz Rachwał. Również potwierdza, że trąba powietrzna na jego nagraniu jest widoczna z godziny 16:59.

Trąba powietrzna w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021

Trąba powietrzna rozwinęła się w rejonie superkomórki niosącej w Rzeszowie nawalne opady deszczu.Na danych radarowych z godziny 16:53 widać charakterystyczny hak, zalążek sygnatury hook echo, świadczący o możliwej trąbie powietrznej. Skan: daneradarowe.pl / IMGW

Tornado, trąba powietrzna w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021, dane radarowe

Co ciekawe, nasza stacja meteorologiczna znajdowała się zaledwie kilometr od rejonu zejścia trąby powietrznej. Między godziną 16 i 17:00 zanotowaliśmy blisko 18 mm opadu. Maksymalne chwilowe natężenie opadów sięgało 54 mm/h, a poryw wiatru wynosił blisko 44 km/h.

Kolejne nagranie trąby powietrznej w Rzeszowie, 5 sierpnia 2021

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!