| |
Zagrożenie!
Od skrajności w skrajność. Pierwsze przymrozki w tym sezonie

Od skrajności w skrajność. Pierwsze przymrozki w tym sezonie

Jeszcze w piątek 21.09 w Polsce dominowały wysokie temperatury osiągające 27-31 st. C. (najwyższe na Ziemi Lubuskiej). Sytuacja w całym kraju zmieniła się w nocy z piątku na sobotę 21/22.09 gdy dotarł front atmosferyczny, a za nim napłynęła chłodna masa powietrza.

Przymrozki w Polsce

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek 23/24.09 nad Polską znalazł się niż wywołujący wichurę, obniżający ciśnienie i ściągający jeszcze chłodniejszą masę powietrza pochodzenia arktycznego. Z tego powodu dziś 26.09 nad ranem na przeważającym obszarze kraju pojawiły się przygruntowe przymrozki, nienotowane od kwietnia.

Zmiana temperatury w Rzeszowie od piątku 21.09, do środowego 26.09 poranka 

Temperatura Rzeszów

Zmiana ciśnienia lokalnego w Rzeszowie, od 22, do 26 września. W tym czasie najpierw obniżyło się o 20.1 hPa, a później wzrosło o 37.1 hPa!

Ciśnienie Rzeszów

Lokalnie temperatura spadła również w klatce meteorologicznej na standardowej wysokości 2 m. Tak było m.in. w Jeleniej Górze (-3 st. C.), Kielcach (-2 st. C.), Łodzi (-1 st. C.), Mławie (-1 st. C.), Lesku (-1 st. C.) i Kolbuszowej (-1 st. C.).

Zanotowana temperatura przy gruncie dziś 26.09 nad ranem

Przymrozki temperatury

Kolejne dwa dni w tym noce będą jednak cieplejsze (zgodnie z prognozą długoterminową). Spodziewamy się w czwartek 27.09, od 12/18 st. C. w dzielnicach południowo-wschodnich (najniższa na Podkarpaciu), do 18-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższe w woj. zachodnich). Z kolei w piątek 28.09 najwyższe temperatury do 18/22 st. C. zostaną zanotowane w dzielnicach południowych i południowo-wschodnich Polski. Stałych przymrozków (przynajmniej kilkudniowych) w prognozach nadal nie widać.

Dodajmy, że w zeszłym roku przymrozki wróciły 29 września.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!