| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: chłodniej, ale nadal z dwucyfrowymi temperaturami

Prognoza pogody na 16 dni: chłodniej, ale nadal z dwucyfrowymi temperaturami

Jak co tydzień zapraszamy do sprawdzenia najnowszego trendu prognozy długoterminowej. Miniony tydzień przyniósł nam kres wielotygodniowej stabilnej i gorącej pogody, gdy w nocy z piątku na sobotę 21/22.09 dotarł chłodny front atmosferyczny.

Pogoda długoterminowa jesień

Nasza obecna uwaga jest skupiona na dynamicznym ośrodku niżowym Fabienne, który wkroczy nad Polskę najbliższej nocy 23/24.09. Przyniesie wichurę, opady i miejscami burze. Po jego przejściu napłynie jeszcze chłodniejsza masa powietrza, dlatego na początku nowego tygodnia na przeważającym obszarze kraju w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie tylko do 10-14 st. C.

Prognoza długoterminowa 16 dni jesień

Temperatura ponownie wzrośnie przejściowo około 27-28 września, gdy na termometrach w wielu regionach zobaczymy 18-20 st. C. W kolejnych dniach w niektórych regionach kraju czeka nas pogodowa przeplatanka, ale nadal poważnego ochłodzenia z temperaturą poniżej 10 stopni w dzień na przeważającym obszarze Polski nie należy się jeszcze spodziewać.

Prognozowana adwekcja masy powietrza na wysokości izobarycznej 850 hPa (1.5 km), od 23 września, do 30 września.

Prognoza 16 dniowa najnowsza

Podsumowując, główne opady deszczu w nadchodzącym tygodniu czekają nas najbliższej nocy 23/24.09. Po przejściu niżu napłynie jeszcze zimniejsza masa powietrza, dlatego nastąpi pogłębienie ochłodzenia do 26 września. W drugiej połowie tygodnia temperatura przejściowo wzrośnie do wartości w pobliżu normy. W tym czasie pomiędzy pogodniejszymi chwilami, będą możliwe opady tylko miejscami i przelotnie, szczególnie w północnej i północno-wschodniej Polsce. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!