| |
Zagrożenie!
Eksplozja piekielnej fali upałów zbliża się do Polski. Temperatura może przekroczyć 37 stopni

Eksplozja piekielnej fali upałów zbliża się do Polski. Temperatura może przekroczyć 37 stopni

Odliczamy już w zasadzie godziny, jakie pozostały do uderzenia pierwszej fali upałów w Polsce w tym sezonie. Nasza prognoza pogody zapowiadająca piekielny upał z temperaturą 31-36 stopni C. sprawdzi się co do joty. Nasuwa się jednak pytanie, jaką ostatecznie maksymalną temperaturę zanotujemy? Aktualne prognozy potwierdzają, że fala upałów rozpocznie się w czwartek 17 czerwca 2021. W tym dniu na zachodzie Polski miejscami temperatura osiągnie 30-32 stopnie, a lokalnie na krańcach zachodnich nie wykluczamy również 33 stopni C. Kolejne dni przyniosą wzrost temperatury i nasilenie upału w głębi Polski. Najwyższej temperatury spodziewamy się około 19-20 czerwca 2021. W tym czasie prawdopodobnie przypadnie apogeum pierwszej w tym sezonie fali upałów. Temperatura na pewno w tym czasie osiągnie na przeważającym obszarze Polski około 30-36 st. C. Prognozy numeryczne dają jednak szansę na wyższą temperaturę.

Piekielny upał zbliża się do Polski. W drugiej połowie tygodnia pojawi się skwar, żar poleje się z nieba

Pogoda, piekielny upał w Polsce, żar z nieba, nieznośny skwar, prognoza temperatury, od 17, do 20 czerwca 2021

Czerwcowa fala upałów rozpocznie się już w najbliższy czwartek 17.06. Mimo, że początkowo wiele osób nie wierzyło w prognozy zapowiadające upał, to nasze prognozy już sprzed blisko tygodnia sprawdzą się niemal idealnie.

Fala upałów rozpocznie się w czwartek. Prognozowana temperatura w Polsce, 17 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów zmierza do Polski, prognoza teperatury 17 czerwca 2021

W najbliższy weekend 19-20.06, upał pojawi się na przeważającym obszarze Polski. Jego apogeum przypadnie około 19 lub 20 czerwca. Właśnie wtedy ma paść najwyższa temperatura tej fali upałów.

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura 18 czerwca 2021

Pogoda, upał w Polsce, fala upałów, prognozowana temperatura 18 czerwca 2021

Prawdopodobnie w sobotę 19 czerwca (+/-1 dzień) zanotujemy  zanotujemy najwyższą temperaturę tej fali upałów. Przypuszczamy, że lokalnie temperatura osiągnie lub przekroczy 37 stopni C! Jest to odpowiednikiem potencjału upałów, jakie przemieszczą się do Polski znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy. Do absolutnego polskiego rekordu temperatury maksymalnej 38,3 st. C. dla czerwca sprzed dwóch lat, powinno nieco zabraknąć.

Fala upałów w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura maksymalna, 19 czerwca 2021

Pogoda, piekielny upał w Polsce, prognoza temperatury 19 czerwca 2021

Temperatura w szczycie fali upałów, może o 10-16 stopni C. być wyższa od normy wieloletniej dla tego okresu klimatycznego w Polsce.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 19 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał się pojawi i zakończy w Polsce, czerwiec 2021

Aktualne prognozy wskazują na upał również w niedzielę 20 czerwca. Pierwsza fala upałów potrwa więc, co najmniej kilka dni.

Fala upałów w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 20 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów w Polsce, piekielny żar, prognoza temperatury 20 czerwca 2021

Skwar, piekielny żar i upał pojawi się w Polsce, w drugiej połowie obecnego tygodnia. Trzeba przyznać, że prognoza pogody ze znacznym wyprzedzeniem pozwoli nam się przygotować do fali upałów. Warto wcześniej zrobić zapas wody, aby unikać niepotrzebnego przemieszczania się w pełnym słońcu. Kiedy zakończy się upał? O tym będziemy informować w kolejnej precyzyjnej prognozie pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Ania

Spoci mi się muszla. Ktoś chętny ?:))))

14 czerwiec 2021 - 22:43
Odpowiedz