| |
Zagrożenie!
Upał z Hiszpanii dotrze do Polski. Temperatura przekracza 37 stopni. "Fala upałów" wkroczy w czwartek

Upał z Hiszpanii dotrze do Polski. Temperatura przekracza 37 stopni. "Fala upałów" wkroczy w czwartek

To już pewne na sto procent. Zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą pogody, do Polski w tym tygodniu wkroczy pierwsza w tym sezonie fala upałów i nic jej już nie zatrzyma. Po chwilowym ochłodzeniu w minioną niedzielę 13.06, od dzisiaj 14.06 od zachodu kraju temperatury ponownie zaczną rosnąć. Początkowo zanotujemy maksymalnie około 24-25 stopni, jednak w następnych dniach będzie ponownie coraz cieplej i miejscami znowu zacznie się robić gorąco, a już w czwartek 17 czerwca 2021 na zachodzie Polski pojawi się upał. To będzie pierwszy dzień fali upałów. W tym dniu zanotujemy na zachodzie Polski, zwłaszcza w województwie lubuskim i dolnośląskim miejscami 30-32 stopnie C., a być może np. w Słubicach około 33 stopnie C. Upał w następnych dniach rozszerzy zasięg w głąb Polski, w tym w centrum i na południu. Gorące powietrze dotrze również na wschód kraju. Fala upałów dotrze do Polski znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy, dodatkowo ciepłe powietrze będzie ogrzewane przez silną operację słoneczną o tej porze roku.

Fala upałów dotrze do Polski znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy. Imponująca prognozowana anomalia temperatury w Europie, 17 czerwca 2021

Pogoda, fala upałów dotrze do Polski znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy, prognoza temperatury, czerwiec 2021

O potencjale fali upałów świadczą aktualne temperatury notowane w Hiszpanii. Warto te dane sprawdzić, bo upał w kolejnych dniach, będzie właśnie spychany znad Hiszpanii przez Francję i Niemcy do Polski.

Temperatura maksymalna zanotowana w Europie, 13 czerwca 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, kiedy upał pojawi się w Polsce, czerwiec 2021, pierwszy dzień upału, prognoza temperatury, od 14, do 17 czerwca 2021

Temperatura maksymalna osiągnęła wczoraj 13.06 w Hiszpanii ponad 37 stopni! Jest zatem prawdopodobne, że w Polsce również w czasie szczytu fali upałów, będziemy mogli zanotować podobną wartość temperatury.

Upał z południowo zachodniej Europy dotrze do Polski. Temperatura maksymalna zanotowana w Hiszpanii, 13 czerwca 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, potężny i piekielny upał dotrze do Polski, pierwsza fala upałów w czerwcu 2021, prognoza temperatury

Upał, będzie stopniowo spychany przez pole obniżonego ciśnienia na wschód i północny wschód, w kierunku środkowej Europy, w tym Polski. 

Prognozowana temperatura w Europie, 14 czerwca 2021

Pogoda, upał w czerwcu 2021 pojawi się w Polsce, jakie będą temperatury

Upał w poniedziałek 14 czerwca, nadal będzie notowany w Hiszpanii, Portugalii i Francji. Temperatura może osiągać 30-38 st. C. W kolejnych dniach tego tygodnia, będzie obserwować stopniowe spychanie upału w kierunku środkowej Europy przez Francję i Niemcy.

Prognozowany upał w Europie, 15 czerwca 2021

Pogoda, pierwsza fala upałów już w czerwcu 2021 pojawi się w Polsce, prognoza temperatury

We wtorek 15 czerwca, nadal będzie upalnie w Hiszpanii, Portugalii we Francji i miejscami we Włoszech.

Fala upałów przesunie się do Polski. Prognozowana temperatura w Europie, 16 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał dotrze do Polski, prognoza temperatury w Europie, 16 czerwca 2021

W środę 16 czerwca, apogeum fali upałów znajdzie się nad Francja, a zacznie się wycofywać znad Hiszpanii. Upalnie zrobi się również w Krajach Beneluksu oraz miejscami w Niemczech i we Włoszech. Gorące powietrze dotrze również nad Węgry.

Pierwszy dzień fali upałów w Polsce już w czwartek 17 czerwca 2021. Prognozowana temperatura w Europie

Pogoda, upał niebawem w Polsce, fala upałów rozpocznie się w czwartek 17 czerwca 2021

W czwartek 17 czerwca, główna fala gorącego powietrza znajdzie się nad Niemcami. Upał zacznie się wycofywać z Francji. Upał pojawi się także m.in. w Czechach, na Węgrzech oraz w zachodniej Polsce. To będzie pierwszy dzień tej fali upałów. Jednocześnie na zachodzie Europy w rejonie wycofywania upałów, należy się spodziewać silnych burz, z ulewnym deszczem, opadami gradu oraz bardzo silnymi porywami wiatru. Miejscami są spodziewane nawałnice. O spodziewanych maksymalnych temperaturach podczas fali upałów w Polsce, dowiecie się z naszego kolejnego artykułu, na który serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!