| |
Zagrożenie!
Pogoda na święta. Najnowsza prognoza na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022. Wiemy, gdzie popada

Pogoda na święta. Najnowsza prognoza na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022. Wiemy, gdzie popada

Przed nami najważniejsze święta. Pytacie, jaka pogoda będzie w Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022. Mamy już najnowsze prognozy, sprawdźmy, gdzie i kiedy popada, jakiej temperatury należy się spodziewać oraz gdzie święta w Polsce miną pod znakiem stabilnych warunków atmosferycznych. Najnowsze mapy pogodowe rozwiewają wątpliwości.

Święta wielkanocne w Polsce będą dość chłodne. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 17 kwietnia 2022

Najnowsza pogoda na święta. Dokładna prognoza pogody na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022 w Polsce

Niedzielę wielkanocną w Polsce rozpoczniemy miejscami od przymrozków, gdyż wcześniej w nocy w wielu regionach będzie pogodnie, poza tym napłynie chłodna masa powietrza. Z upływem dnia na słoneczną pogodę z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem oraz umiarkowaną temperaturą mogą liczyć mieszkańcy zachodniej i północnej Polski, zwłaszcza od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską, Kujawy po całe wybrzeże i Warmię. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami rosnące do dużego, a na wschodzie i południowym wschodzie, od południowego Podlasia po Podkarpacie i Małopolskę mogą się pojawić rozproszone i przelotne lokalne opady deszczu, w rejonach podgórskich również ściegu. Będą to jednak na ogół opady nieliczne i nie wszędzie wystąpią.

Prognoza zasięgu opadów w południe w Polsce, 17 kwietnia 2022 w Wielkanoc

Najnowsza dokładna pogoda na Wielkanoc 2022 w Polsce, gdzie popada i będzie pogodnie

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, najniższe temperatury będziemy notować na wschodzie i południowym wschodzie w rejonie oddziaływania niżu górnego, a najwyższe na zachodzie na skraju słonecznego wyżu. Na termometrach zanotujemy, od 6, do 13 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich oraz nad samym morzem, zwłaszcza na Półwyspie Helskim.

Prognoza temperatury w Wielkanoc 2022 w Polsce

Dokładna pogoda na Wielkanoc 2022 w Polsce, prognoza temperatury

Z kolei w Lany Poniedziałek stabilna pogoda utrzyma się nadal w zachodniej i północnej Polsce, zwłaszcza od całego wybrzeża i Warmii przez centrum po Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg pojawi się w ciągu dnia miejscami na wschodzie i południowym wschodzie. Do końca dnia może popadać miejscami od Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze po Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę, Podkarpacie i lokalnie Górny Śląsk. Główna strefa tych opadów wkroczy do Polski wieczorem lub w nocy 18/19 kwietnia. Wcześniej będą to jedynie opady przelotne i rozproszone.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, Lany Poniedziałek 18 kwietnia 2022

Dokładna pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek, mapa opadów 18 kwietnia 2022

Nadal zaznaczy się różnica temperatury między cieplejszym zachodem i chłodniejszym wschodem Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 4, do 13 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich.

Prognoza temperatury w Polsce, Lany Poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Najnowsza pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022, prognoza temperatury 18 kwietnia 2022

Sporo namiesza w pogodzie płytki niż, jaki zaznaczy się z opadami śniegu i deszczu w Polsce po świętach w nocy 18/19 kwietnia. O nim więcej w kolejnej naszej prognozie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

Ci na zachodzie i północy mają więc powody do zadowolenia. Będzie czas na spacery i obserwacje budzącej się przyrody :)

16 kwiecień 2022 - 10:19
Odpowiedz
Niewierzący

Można odnieść wrażenie, że Natura śmieje się w twarz zwolennikom Globalnego Ocieplenia. Bo, czyż czwarta z rzędu wyjątkowo zimna wiosna i wydłużający się z roku na rok sezon grzewczy, zachęcający do palenia węglem, nie są przejawem ironii?

16 kwiecień 2022 - 11:12
Odpowiedz
Klimatolog

Natura to się śmieje z takich osób, które wyciągają wnioski na podstawie jednej pory roku :) Klimat bada się latami, a nie pogodą za oknem. Fakty są takie, że klimat się ociepla, choć oczywiście zdarzają się chłodniejsze miesiące czy dni. Równie dobrze to samo można by mówić o zimie, że jest z roku na rok łagodna. Tymczasem zaledwie 3 lata temu mieliśmy najcieplejszy rok w historii pomiarów w Polsce https://dobrapogoda24.pl/artykul/rekordowo-cieply-rok-2019-polska-temperatura-pogoda-klimat

16 kwiecień 2022 - 12:17
Odpowiedz
Niewierzący

Rzeczywiście zdarza się odbiegający od normy miesiąc, czy dzień, zazwyczaj... cieplejszy niż zwykle. Kto na podstawie takich sporadycznych przypadków wyciąga wnioski? Kto zaczyna krzyczeć o globalnym ociepleniu, jak tylko zdarzy się, że w marcowy dzień jest kilkanaście stopni na plusie (choć zazwyczaj milczeniem pomija, że cały miesiąc był chłodniejszy)? Fakt jest taki, że od czterech lat mamy coraz chłodniejsze wiosny, krótsze, choć intensywniejsze lata i wydłużający się sezon grzewczy. Może zmiany klimatyczne są procesem bardziej skomplikowanym, niż myślą klimatolodzy?

16 kwiecień 2022 - 14:08
Odpowiedz
Klimatolog

Marzec 2022 w Polsce był miesiącem w normie względem najnowszej normy bazowej z lat 1991-2020. Tak się właśnie ludziom zmienia wyobrażenie i odczucia. Kilkadziesiąt lat temu taki marzec byśmy uznali w Polsce za wyjątkowo ciepły.

16 kwiecień 2022 - 14:17
Odpowiedz