| |
Zagrożenie!
Gigantyczna fala upału z temperaturą ponad 50 stopni. W czerwcu gorąco również w Polsce i Europie

Gigantyczna fala upału z temperaturą ponad 50 stopni. W czerwcu gorąco również w Polsce i Europie

Miliony ludzi zmagają się z gigantyczną falą upałów, jaka od trzeciej dekady maja zapanowała w północnej Afryce przez Bliski Wschód po miejscami Indie. Temperatura na tym obszarze osiąga 40-52 stopni C. Gorąco, a miejscami upalnie w najbliższych dniach, będzie również w Europie. W Polsce, będziemy mówić o dniach gorących, czyli takich, gdy temperatura osiąga lub przekracza 25 stopni C. W ostatnich tygodniach, każda informacja o ociepleniu jest na wagę złota, zwłaszcza w krajach środkowej i zachodniej Europy, bo w zależności od danego kraju, doświadczyliśmy najchłodniejszej wiosny meteorologicznej od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, szczególnie w kwietniu. Sytuacja zmieniła się na przełomie maja i czerwca 2021, bo na zachodzie Europy, a także na północy np. w Norwegii, termometry wskazują 25-28 st. C. Podobne temperatury zanotujemy miejscami w Polsce, w czasie długiego czerwcowego weekendu.

Gigantyczna fala upałów rozciąga się od północno zachodniej Afryki przez Bliki Wschód po Indie. Prognozowana anomalia temperatury, 4 czerwca 2021

Pogoda, gigantyczny upał, temperatura powyżej 50 stopni w czerwcu 2021, kiedy będzie gorąco w Polsce

Prognoza temperatury na całą pierwszą dekadę czerwca jest szalona, bo wskazuje na Bliskim Wschodzie miejscami nawet 52 stopnie! Oczywiście jest to temperatura prognozowana w cieniu. W słońcu, będzie istne piekło.

Potężny upał na Bliskim Wschodzie, prognozowana temperatura 3 czerwca 2021

Pogoda, gigantyczny, piekielny upał w czerwcu 2021, temperatura powyżej 50 stopni, kiedy gorąco i upalnie w Polsce i Europie

W ostatnich dniach wśród najcieplejszych krajów na świecie, znajduje się Iran i Kuwejt, gdzie temperatura osiąga blisko 50 st. C!

Potężny upał w Kuwejcie. Temperatura notowana 2 czerwca 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, olbrzymi, potężny upał w czerwcu 2021, Bliski Wschód, temperatura w Kuwejcie, kiedy gorąco w Polsce

Upał nasili się za kilka dni, to właśnie wtedy temperatura miejscami ma osiągnąć nawet 52 st. C. Jest to temperatura nadal nie wyobrażalna w Europie, bo jeszcze nigdy na starym kontynencie nie zanotowano 50 st. C. Europejski absolutny rekord temperatury maksymalnej nadal pochodzi z Aten i wynosi 48 st. C.

Niszczący upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura, 6 czerwca 2021

Pogoda, piekielny, niszczący upał na Półwyspie Arabskim, gorąco i upalnie w czerwcu 2021 w Europie, prognozowana temperatura 6 czerwca 2021

Gigantyczna fala upałów. Prognozowana temperatura 7 czerwca 2021

Pogoda, olbrzymi upał w czerwcu 2021, temperatura powyżej 50 stopni, gorąco i upalnie w Europie i Polsce, prognoza temperatury 7 czerwca 2021

Gorąco i miejscami upalnie w czerwcu, również w Europie

Prognoza temperatury na najbliższe 8-10 dni,nie ulega zasadniczej zmianie. Wysokie temperatury znad zachodniej Europy, niebawem zanotujemy również w Polsce, bo spodziewamy się miejscami nawet 24-28 st. C. O upale będziemy miejscami ponownie mówić na południu Europy, zwłaszcza w Hiszpanii oraz we Włoszech, ale nie będą to rekordowe temperatury. Najważniejszy jest jednak fakt, że w sporej części Europy po niemal dwóch chłodnych miesiącach wreszcie zrobi się wyraźnie cieplej i wrócą dodatnie anomalie temperatury.

Prognozowana temperatura maksymalna, jaka zostanie zanotowana w Europie, między 2 i 12 czerwca 2021

Pogoda, czy upał będzie w czerwcu 2021 w Polsce i Europie, prognoza temperatury, od 2, do 12 czerwca 2021

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 9 czerwca 2021

pogoda, czy będzie upał w czerwcu 2021 w Europie, prognoza temperatury 9 czerwca 2021

Powyższa prognoza temperatury jest oparta na amerykańskim modelu GFS, który ma tendencję do zaniżania wartości. W rzeczywistości, miejscami temperatura maksymalna może być o kilka stopni wyższa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Marco

Te hamerykańskie pogody sa tak prawdziwe jak broń chemiczna Saddama.

03 czerwiec 2021 - 05:57
Odpowiedz
Jak

Jakim durniem trzeba być aby wciąż naiwnie wierzyć w te Amerykańskie prognozy które tak naprawdę nigdy się nie sprawdziły. ZADNE prognozy nikogo na świecie się nie sprawdzą jak tylko góra kilka dni do przodu !

03 czerwiec 2021 - 07:03
Odpowiedz
Stefan

Już się bałem że to u nas

03 czerwiec 2021 - 23:20
Odpowiedz