| |
Zagrożenie!
„Eksplozja ciepła” zmierza do Polski. W długi czerwcowy weekend zrobi się gorąco. Temperatura lokalnie w pobliżu upału

„Eksplozja ciepła” zmierza do Polski. W długi czerwcowy weekend zrobi się gorąco. Temperatura lokalnie w pobliżu upału

Przed nami długi czerwcowy weekend, który przypada w dniach 3-4-5-6 czerwca 2021. Zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą pogody, do Polski dotrze wtedy eksplozja ciepła. Temperatura miejscami przekroczy próg 25 stopni, czyli będziemy mówić o dniach gorących. Ocieplenie będzie postępować od zachodu w głąb kraju, w kierunku centrum i południowego wschodu. Nie zabraknie również chwil ze słońcem i przyjemną temperaturą, a przelotne opady deszczu i burze pojawią się tylko lokalnie. W czasie długiego czerwcowego weekendu spodziewamy się maksymalnie około 24-28 st. C., czyli lokalnie temperatura będzie blisko osiągnięcia progu upału, który w Polsce określamy od poziomu 30 st. C. Sytuacja zmieni się w niedzielę 6 czerwca, gdy na zachodzie i południu Polski pojawi się strefa frontowa. Wówczas miejscami może popadać intensywnie, lokalnie w rejonie burz, będą możliwe również ulewy. Zasięg opadów do niedzieli 06.06 może jeszcze ulec korekcie, dlatego zachęcamy do sprawdzania codziennej bieżącej prognozy pogody. Już dziś 02.06 temperatura miejscami na zachodzie kraju ma szansę wzrosnąć do 23-24 st. C.

Eksplozja ciepła dotrze do Polski w długi czerwcowy weekend. Zrobi się gorąco. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 5 czerwca 2021

Pogoda, eksplozja ciepła dotrze do Polski w długi czerwcowy weekend, prognoza pogody 3-4-5-6 czerwca 2021, czy będzie upał

W czwartek 3 czerwca 2021, a więc w Boże Ciało, temperatura na zachodzie Polski może wzrosnąć do 25-26 st. C., zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej. Tak wskazuje dość precyzyjny niemiecki model ICON.

Eksplozja ciepła w Polsce. Prognoza temperatury, 3 czerwca 2021

Pogoda, długi czerwcowy weekend, eksplozja ciepła, zrobi się gorąco w Polsce, temperatura 3 czerwca 2021, czy będzie upał

To nie wszystko na co będzie stać pogodę w czasie długiego czerwcowego weekendu w Polsce. Jeszcze wyższej temperatury spodziewamy się w piątek 4 czerwca 2021, gdy na zachodzie kraju, termometry wskażą 25-27 st. C., a lokalnie być może nawet 28 st. C. Jest to zakres temperatury, który określamy mianem - gorąco. Punktowo temperatura może więc być w pobliżu upału, w słońcu na pewno. 

Zrobi się gorąco w długi czerwcowy weekend w Polsce. Prognozowana temperatura, 4 czerwca 2021

Pogoda, długi czerwcowy weekend, będzie gorąco w Polsce, blisko upału, prognoza temperatury 4 czerwca 2021

W sobotę 5 czerwca i niedzielę 6 czerwca, ciepłe powietrze przesunie się jeszcze bardziej w głąb kraju, w tym na południowym wschód. Na termometrach powinniśmy zanotować na sporym obszarze kraju co najmniej 23-27 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce, 5 czerwca 2021

Pogoda, czy będzie gorąco i upalnie w Polsce, prognoza temperatury długi czerwcowy weekend, 5 czerwca 2021

Aktualnie nieco inną koncepcję na niedzielę przedstawiają poszczególne modele, gdyż wynika to z różnicy w prognozie zasięgu strefy frontowej z opadami i burzami. Model europejski ECMWF przewiduje na zachodzie i południu nasunięcie się frontu i przesunięcie ciepłego powietrza bardziej na wschód i południowy wschód Polski, a model niemiecki obecnie nie widzie jeszcze pojawienia się frontu, a przez to zasięg wysokich temperatur jest znacznie większy.

Prognoza temperatury na niedzielę, 6 czerwca 2021. Model ICON

Pogoda, prognoza pogody na długi czerwcowy weekend w Polsce, 3-4-5-6 czerwca 2021

Prognoza temperatury na niedzielę, 6 czerwca 2021. Model ECMWF

Pogoda, eksplozja ciepła, będzie gorąco w Polsce, temperatura od 3, do 6 czerwca 2021

Prognoza pogody na niedzielę wyklaruje się w kolejnych odsłonach wyliczeń numerycznych.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów i burz w niedzielne popołudnie, 6 czerwca 2021. Model ECMWF

Pogoda, prognoza pogody długi czerwcowy weekend dla Polski, jaka temperatura, gdzie będą opady i burze, 3-4-5-6 czerwca 2021

Reasumujące, długi czerwcowy weekend przyniesie w Polsce eksplozję ciepła. Temperatura między 3 i 6 czerwca 2021, na przeważającym obszarze Polski wzrośnie do około 23-28 st. C. Przelotny deszcz i lokalna burza zdarzy się tylko lokalnie. Na ogół ma przeważać okres pogodny z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami okresowo z przewagą dużego zachmurzenia. Niepewna jest jeszcze prognoza na niedzielę 6 czerwca, którą będziemy weryfikować w najbliższych dniach. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!