| |
Zagrożenie!
Niebo przybrało apokaliptyczny krwistoczerwony kolor. „Krajobrazy jak z Marsa” przeraziły ludzi

Niebo przybrało apokaliptyczny krwistoczerwony kolor. „Krajobrazy jak z Marsa” przeraziły ludzi

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom w różnych zakątkach naszej planety. W minioną niedzielę 23 maja 2021, silna burza piaskowa uderzyła w Algierii i Arabii Saudyjskiej. Mieszkańcy mówią, że nawet w tym regionie to zjawisko na taką skalę było bezprecedensowe. W pewnym momencie dzień zamienił się w noc, a niebo stało się iście krwistoczerwone.

Kierowcy musieli włączyć światło w pojazdach, ale wielu z nich zrezygnowało z podróży ze względu na ograniczenie widzialności niemal do zera. Ta przerażająca apokaliptyczna burza piaskowa ogarnęła m.in. prowincję An-Na’ama, a także rejon miasta Dżilfa w Algierii. Wystąpiła również w Arabii Saudyjskiej w rejonie Hafar Al-Batin. Krajobrazy miejscami wyglądały jak filmu science fiction z Marsa, ale było to prawdziwe zjawisko pogodowe na Ziemi.

Apokaliptyczna krwistoczerwona burza piaskowa w Algierii. Foto: YT, 23 maja 2021

Pogoda, apokaliptyczna krwistoczerwona burza piaskowa w Algierii, zdjęcia, nagrania, maj 2021

W sieci pojawiły się liczne nagrania z przechodzącej burzy piaskowej w Algierii i Arabii Saudyjskiej.

Apokaliptyczna burza piaskowa w rejonie miasta Dżilfa w Algierii, 23 maja 2021

Na zdjęciu satelitarnym NASA widać, że nad Algierią były wtedy warunki do inicjacji konwekcji z burzami piaskowymi. Charakterystyczne zachmurzenie świadczy również o występowaniu silnego wiatru.

Burza piaskowa w Algierii. Foto: NASA, 23 maja 2021

Pogoda, burza piaskowa w Algierii i Arabii Saudyjskiej, apokaliptyczne czerwone niebo, maj 2021

Poprzedni przykład takiej apokaliptycznej burzy piaskowej pochodzi m.in. z Turcji przy granicy z Syrią, gdy niebo również zmieniło barwę na krwistoczerwoną. Ta niezwykła burza piaskowa powoduje nie tylko zmianę koloru nieba i ograniczenie widzialności, ale jest również przyczyną gigantycznego zanieczyszczenia powietrza. Przekonaliśmy się o tym również w Polsce w czasie zamieci pyłowych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!