| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: powrócą upalne dni

Pogoda na 16 dni: powrócą upalne dni

Dobiega końca pierwsza połowa lipca, która przyniosła w tym okresie niższe temperatury od normy wieloletniej. Po rekordowo ciepłym czerwcu mogliśmy odetchnąć od upału, aczkolwiek wiele osób zaczęło narzekać, że jest zbyt chłodno, zwłaszcza jeśli spędzają urlop nad wodą. Rzeczywiście, w skali kraju anomalia temperatury do 14 czerwca sięga -1,4 st. C., a na Mazurach i Podlasiu nawet poniżej -2 st. C. Sprawdźmy najnowszy trend prognozy długoterminowej.

Żyjemy w czasie ocieplającego się klimatu, dlatego po upalnych dniach i okresie chłodniejszym jest oczywiste, że podczas tegorocznego lata jeszcze powrócą wysokie temperatury, co nie było pewne w poprzednich dekadach np. w latach 70-tych XX wieku, gdy upał zdarzał się o wiele rzadziej, a były lata gdy miejscami w ogóle w ciągu roku nie wystąpił. Warto przy tej okazji sprawdzić, jak zmienia się liczba dni upalnych w Polsce.

Pogoda na 16 dni lipiec upał

W kolejnych dniach czeka nas systematyczny wzrost temperatury. Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, w okolicach 3 dekady lipca powrócą dni z upałem, czyli temperaturą osiągającą lub przekraczającą 30 st. C.

Prognozowana adwekcja masy powietrza na wysokości 1,5 km, między 14, a 24 lipca br.

Pogoda 16 dni lipiec powrót upału

Ostatnia dekada miesiąca zacznie systematycznie odrabiać straty i niewykluczone, że w sporej części kraju wyjdziemy na prostą, a miejscami osiągniemy nawet dodatnią anomalię całego miesiąca. Krótko mówiąc - powróci typowa letnia pogoda charakterystyczna dla lipca. Chwil ze Słońcem nie będzie brakować, ale również miejscami ciepłe okresy będą przerywane przelotnymi opadami i burzami.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!