| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: jak zapowiada się początek meteorologicznego lata?

Pogoda na 16 dni: jak zapowiada się początek meteorologicznego lata?

Kończący się tydzień przyniósł nam zamieszanie pogodowe związane z niewielkim niżem Axel, który na południu i południowym-wschodzie kraju przyniósł ulewne opady deszczu, a w konsekwencji podtopienia i lokalne powodzie. Ponadto na Wiśle utworzyła się fala wezbraniowa, ale na ogół temperatura zgodnie z prognozą długoterminową w skali kraju wzrosła i zniwelowała ujemną anomalię do około -1,47 st. C. (stan na 25 maja br.).

Anomalia temperatury do 25 maja br.

Anomalia temperatury w maju 2019

W kolejnych dniach na ogół będą czekać nas dość przyjemne temperatury, aczkolwiek na zmianę miejscami pojawią się zarówno chwile z deszczem (miejscami burze), jak i ze Słońcem.

Malownicza komórka burzowa podświetlona zachodzącym Słońcem. Foto: Witold Ochał

Pogoda chmury Ropczyce

Około 28-29 maja spodziewamy się kolejnego niżu nad Polską, który przyniesie sporo opadów, miejscami wystąpią również burze. We wtorek 28.05 zaznaczy się kilkunastostopniowy kontrast temperatury między południowo-wschodnimi regionami Polski, a północno-zachodnimi, gdyż centrum niżu znajdzie się na zachodzie kraju.

Prognoza na 16 dni czerwiec

W środę 29.05 główna strefa opadów przesunie się nad południowe i wschodnie dzielnice Polski. Przełom maja i czerwca przyniesie umiarkowane temperatury, ale kolejne dni czerwca będą coraz cieplejsze bez ekstremalnych wartości. Z upływem meteorologicznego lata (początek 1 czerwca), przelotnych opadów i miejscami burz nie powinno jednak nadal brakować, aczkolwiek będą one tylko przerywnikiem w pogodnych okresach.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!