| |
Zagrożenie!
Ogromny grad w Teksasie i Oklahomie. Gradziny robiły dziury i wpadały do domów. Gigantyczne straty materialne

Ogromny grad w Teksasie i Oklahomie. Gradziny robiły dziury i wpadały do domów. Gigantyczne straty materialne

Trzeba przyznać, że pogoda w tym roku nie oszczędza mieszkańców Teksasu. Po rekordowych mrozach i silnych tornadach, minionej środy 28 kwietnia 2021 ogromny grad niszczył wszystko na swej drodze. Silne gradobicie miejscami wystąpiło również w Oklahomie. Z raportów Storm Prediction Center dowiadujemy się o blisko 40 doniesieniach o potężnym gradzie w pobliżu San Antonio, Fort Worth i Oklahoma City. Gradziny wpadały przez okna, a nawet potrafiły zrobić dziury w blaszanym pokryciu domu i następnie wpaść do środka! Po gradobiciu wiele samochodów wyglądało dosłownie jak sito.

Potężne gradobicie w Teksasie i Oklahomie. Gradziny wpadały przez dach i sufit do domów. Grad z San Antonio. Foto: Kris Weltens, FB Chris Zelman WALB

Potężny grad w Teksasie i Oklahomie w USA, zdjęcia, nagrania, 28 kwietnia 2021

Miejscami opadom gradu towarzyszyły tornada. Gigantyczne gradobicie w Teksasie i Oklahomie spowodowało w tym roku kolejne bardzo duże straty materialne, mogące przekroczyć nawet miliard dolarów - powiedział Dave Hennen, meteorolog CNN.

Gradobicie w Teksasie widoczne na danych radarowych w pobliżu San Marcos

Wcześniej, również Teksas ucierpiał z powodu lutowego wybuchu Arktyki z ekstremalnym mrozem, a w marcu uderzyły liczne tornada. Zwykle tornada i grad w Teksasie uderzają w słabo zaludnione obszary wiejskie, ale tym razem było inaczej.

Skutki silnego gradobicia w rejonie Norman w stanie Oklahoma

Potężny grad uderzył w duże obszary zaludnione, takie jak San Antonio, Forth Worth i Oklahoma City, dlatego straty są znacznie większe.

Potężne opady gradu w Teksasie, 28 kwietnia 2021

Z relacji świadków dowiadujemy, że w trakcie opadów gradu było tak głośno w domach, że nie było słychać osoby stojącej obok w odległości 3 m.

Dziesiątki samochodów zniszczonych w Teksasie po gradobiciu. 28 kwietnia 2021

Gigantyczne opady gradu w Teksasie, gradziny wpadały do domów, miliardowe straty, 28 kwietnia 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!