
Poczujemy wiosnę w lutym 2021. Odwilż w Polsce będzie silna. Na termometrach zobaczymy kilkanaście stopni
Czy zima ustąpi, kiedy nadejdzie odwilż, czy temperatury będą wysokie i pojawią się podtopienia i wezbrania rzek w lutym 2021, jaka jest pogoda długoterminowa - te pytania najczęściej do nas kierujecie w ostatnich dniach. Zgodnie z naszą pogodą długoterminową, do całej Polski dotrze odwilż, ale za nim to nastąpi, to czeka nas jeszcze kilka typowych zimowych dni, szczególnie we wschodniej Polsce, gdzie pojawią się jeszcze spore ujemne temperatury, największy mróz na północnym wschodzie, jak również opady śniegu, zwłaszcza jutro 17.02. Ostatecznie od około 20 lutego 2021 w całej Polsce spodziewamy się pojawienia odwilży. Wcześniej coraz wyższe temperatury będą występować szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Zanim odwilż pojawi się w całej Polsce, czekają nas mroźne nocy, zwłaszcza na wschodzie Polski.
Wstępnie prognozowana temperatura nad ranem, 18 lutego 2021
Wstępnie prognozowana temperatura nad ranem, 19 lutego 2021
Od około 20 lutego 2021 dodatnie temperatury pojawią się w całym kraju. Do tego czasu będzie wyraźnie coraz cieplej na zachodzie i południowym zachodzie, a na wschodzie z przewagą mrozu i pogody typowo zimowej.
Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 22 lutego 2021
Wstępne prognozy wskazują na możliwe temperatury nawet do 10-15 stopni Celsjusza na dość sporym obszarze kraju. Przy takich wartościach, śnieg będzie szybko topnieć, a zima krótko mówiąc - odpływać.
Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 23 lutego, a 1 marca 2021
Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 21 lutego 2021
Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 22 lutego 2021
Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 23 lutego 2021
Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie na wysokości 1,5 km, 23 lutego 2021
Niestety, z jednej strony poczujemy miejscami oczekiwaną wiosnę, ale również pojawi się sporo podtopień i wezbrań rzek. Musimy uważnie monitorować poziom wody w rzekach, bo istnieje realna możliwość pojawienia się miejscami powodzi roztopowej. Na wschodzie roztopy powinny być hamowane przez nocne spadki temperatur, ale i tak miejscami może być nieciekawie. Raczej nie powinniśmy się nastawiać na trwały trend ocieplenia, bo okresy chłodniejsze z nawrotami zimowych akcentów będą się jeszcze zdarzać przez nastaniem prawdziwej wiosny.
DobraPogoda24