| |
Zagrożenie!
Noc przyniesie mróz. Temperatura spadnie do -10 stopni i zmrozi rośliny. W tych regionach będzie najzimniej

Noc przyniesie mróz. Temperatura spadnie do -10 stopni i zmrozi rośliny. W tych regionach będzie najzimniej

Przed nami fala mrozu, która okaże się groźna w skutkach, gdyż już ruszyła wegetacja. Wszelkie kwitnące rośliny, drzewa i krzewy mogą przemarznąć z powodu ujemnych temperatur. W nocy chwyci mróz w regionach z rozpogodzeniami. Temperatury, zwłaszcza nad ranem miejscami mogą spaść do około -10/-2 st. C. Najzimniej będzie szczególnie przy gruncie. Pierwsza fala przymrozków potrwa kilka dni, ale będzie wracać do kraju w trakcie marca.

Prognozowany mróz w Polsce, 7 marca 2024

Noc na 7 marca 2024 przyniesie mróz w Polsce, fala ochłodzenie przemrozi rośliny

Zachodzące zmiany w przebudowie pola barycznego w Europie, w najbliższych dniach skierują chłodne masy powietrza do Polski. Będzie za to odpowiedzialny antycyklon skandynawski. Jego wpływ na warunki pogodowe odczujemy już najbliższej doby. Będzie o tym świadczyć rosnące ciśnienie, które w czwartek na północy kraju w przykładowej Łebie wzrośnie do około 1031 hPa. Kolejnym aspektem oddziaływania antycyklonu będzie rozszerzający się w głąb kraju obszar rozpogodzeń.

Prognozowany mróz w Polsce w nocy na 8 marca 2024

Noc na 8 marca 2024 z mrozem w Polsce, temperatura spadnie do -10 st. C.

Najbliższej nocy rozpogodzenia obejmą niemal cały kraj poza miejscami pasem dzielnic południowych, gdzie ryzyko przymrozków będzie ograniczone z powodu całkowitego zachmurzenia warstwowego. Na pozostałym obszarze kraju ryzyko nocnego i porannego mrozu będzie większe, przy czym w czwartek największy mróz do około -9/-6 st. C. zanotujemy na północnym wschodzie Polski, zwłaszcza przy gruncie między Warmią, Mazurami i Podlasiem. Kolejnej nocy na 8 marca ujemne temperatury będą już możliwe praktycznie w całym kraju na co wskazują prognozy zachmurzenia. Antycyklon przyniesie wtedy liczne rozpogodzenia już niemal wszędzie. Najniższe temperatury zanotujemy wtedy ponownie w dzielnicach północno wschodnich, ponadto na Ziemi Świętokrzyskiej oraz w rejonie Podhala.

Sprawdź także: Pogoda długoterminowa na marzec 2024 dla Polski

Noc na 8 marca 2024 przyniesie mróz i rozpogodzenia niemal w całej Polsce

Noc z mrozem w Polsce, marzec 2024 prognoza zachmurzenia

Pierwsza powszechna fala nocnego i porannego mrozu w Polsce utrzyma się do 9 marca, a później przymrozki zaczną występować już tylko miejscami, głównie we wschodnich regionach kraju. Sytuacja może się zmienić ponownie w dalszej części marca w czasie kolejnej szerszej adwekcji zimnego powietrza.

Prognozowany mróz w Polsce w nocy na 9 marca 2024

Noc na 9 marca 2024 z mrozem w Polsce, w tych regionach fala ochłodzenia będzie największa

Przed nami więc dość silne przymrozki, a w zasadzie mróz, bo temperatury miejscami, zwłaszcza przy gruncie spadną nawet do -10/-6 st. C. Niestety, możliwości zabezpieczenia kwitnących roślin są bardzo ograniczone, dlatego musimy się pogodzić ze stratami wynikającymi z przemarznięcia kwiatostanów i pąków, w tym regionach, gdzie już na dobre ruszyła wegetacja.

Czytaj również: Ulewy i śnieżyce zaskoczą na zachodzie. Spadnie 50 cm śniegu. Wichury przyniosą podmuch zimy

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!