| |
Zagrożenie!
Ulewy i śnieżyce zaskoczą na zachodzie. Spadnie 50 cm śniegu. Wichury przyniosą podmuch zimy

Ulewy i śnieżyce zaskoczą na zachodzie. Spadnie 50 cm śniegu. Wichury przyniosą podmuch zimy

W drugiej połowie tygodnia warunki pogodowe w Polsce ustabilizują się za sprawą antycyklonu, ale wróci mróz w nocy. Nie oznacza to, że w innych regionach Europy będzie również spokojnie. Naszą uwagę przykuwa Hiszpania, gdzie przejdą ulewy, śnieżyce i wichury. Pogoda w tym regionie będzie niezwykle dynamiczna i miejscami niebezpieczna. W rejonach podgórskich i górskich miejscami spadnie nawet 50 cm śniegu, a lokalnie więcej. Zima nadal więc nie odpuści na północy kraju.

Cyklon atlantycki przyniesie ulewy i śnieżyce w Hiszpanii. Prognoza zasięgu opadów, 7 marca 2024

Ulewy i śnieżyce przejdą przez Hiszpanie w marcu 2024, spadnie 50 cm śniegu

Gwałtowne załamanie pogody od zachodu obejmie Hiszpanię, a wcześniej także Portugalię już w czwartek. Nad Półwysep Iberyjski wkroczy wtedy chłodny front atmosferyczny niosący ulewy, burze, miejscami śnieżyce i wichury. Niestabilna i dynamiczna pogoda w tym regionie Europy utrzyma się przez kilka dni.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Hiszpanii, 8 marca 2024

Śnieżyce i ulewy załamią pogodę w Hiszpanii w marcu 2024, zima nie odpuści na północy

Sytuacja w tym kraju jest nadal nietypowa, bo już od kilku tygodni utrzymuje się ochłodzenie niosące okresami mróz i śnieżyce z nawrotami zimy na północy kraju. Anomalia temperatury w dalszym ciągu jest ujemna. Zdarzają się dni i regiony, gdy okresami jest chłodniej niż w Polsce.

Czytaj również: Prognozy mrozu są fatalne. Temperatury załamią Polaków

Prognozowane śnieżyce i ulewy w Hiszpanii, 9 marca 2024

Nawrót zimy ze śnieżycami w Hiszpanii, marzec 2024

Sprawcą gwałtownej pogody w tym regionie Europy będzie kolejny cyklon atlantycki z systemem frontów atmosferycznych. Zagrożeniem ze strony pogody będą nie tylko ulewy i miejscami śnieżyce z mrozem w nocy, ale także lokalne burze i wichury. Wiatr w porywach szczególnie w rejonach podgórskich i górskich miejscami może przekroczyć 80-140 km/h. Najsilniej powieje na szczytach górskich, zwłaszcza Pirenejów. Wrażenie robią również prognozowane opady śniegu, bo miejscami do końca tygodnia może spaść nawet 20-50 cm śniegu, a lokalnie w górach więcej. Punktowo w tym czasie spadnie więcej śniegu niż w minionym sezonie zimowym.

Prognozowane śnieżyce i przyrost pokrywy śnieżnej między Hiszpanią, Portugalią i południową Francją do 9 marca 2024

Śnieżyce i ulewy w Hiszpanii, gdzie nawrót zimy marzec 2024

Dynamiczna pogoda w Hiszpanii z nawrotami miejscami śniegu i deszczu utrzyma się co najmniej do 10 marca. Dopiero w kolejnych dniach nad kraj nasunie się wpływ wyżu, który znacznie zredukuje częstotliwość opadów i ustabilizuje warunki atmosferyczne na pewien okres.

Sprawdź również: Pogoda długoterminowa na 16 dni. Antycyklon sprowadzi ochłodzenie

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!