| |
Zagrożenie!
Mglisty poranek od Ziemi Lubuskiej po Podkarpacie. Czy mgły w ciągu dnia ustąpią?

Mglisty poranek od Ziemi Lubuskiej po Podkarpacie. Czy mgły w ciągu dnia ustąpią?

We wczorajszej 19.10 prognozie zapowiadaliśmy, że minionej nocy 19/20.10 przybędzie miejsc ze wzrostem niskiego zachmurzenia również w południowej Polsce, gdzie pojawią się miejscami mgły i zamglenia. Dziś 20.10 w ciągu dnia zaczną ponownie stopniowo ustępować miejsca przejaśnieniom i rozpogodzeniom (zwłaszcza na południowym-zachodzie i południu kraju), jednak początkowo jest znacznie więcej miejsc zasnutych niskim zachmurzeniem i mgłą w porównaniu do ostatnich dni.

Lotnisko Rzeszów-Jasionka nie musiało długo czekać na przetestowanie systemu ILS II kategorii. Mimo mgły, wystartował o godz. 05:55 samolot do Warszawy o numerze rejsowym LO3804. O godz. 08:35 jest spodziewany przylot samolotu z Warszawy o numerze rejsowym LO3805.

Na zdjęciu satelitarnym z godz. 07:05 widzimy, że pasmo niskich chmur, miejscami w towarzystwie mgły i zamgleń rozciąga się od Ziemi Lubuskiej aż po Podkarpacie, Lubelszczyznę i południową część Podlasia. Z upływem kolejnych godzin, szczególnie na zachodzie i południowym-zachodzie kraju powinno się rozpogodzić i tam spodziewamy się najwyższych temperatur do około 19/22 st. C. Większe przejaśnienia lub rozpogodzenia, będą możliwe również na Górnym Śląsku oraz w dalszej części dnia w Małopolsce, a także co najmniej w południowej połowie woj. podkarpackiego.

Zdjęcie satelitarne, 20 października godz. 07:05. Kachelmannwetter.com

Mgła w Polsce

Tymczasem na przeważającym obszarze Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyzny, zarówno model globalny jak i regionalny są zgodne, dziś stratus raczej nie odpuści. Pozostaje mieć nadzieję, że modele się mylą, co w przypadku niskiego zachmurzenia czasami się zdarza.

Kolejnej nocy 20/21.10 również spodziewamy się miejscami mgły, zwłaszcza na południu, południowym-wschodzie i północnym-zachodzie kraju.


Komentarze
DobraPogoda24

System ILS II kategorii działa :) Samolot z Warszawy (rejs LO 3805), wylądował o godz. 08:35 w czasie ograniczenia widzialności do 350 metrów.

20 październik 2017 - 09:13
Odpowiedz
Ewa Żukowska-Śliwa

Już po północy wylądował samolot z Warszawy mimo mgły

21 październik 2017 - 12:58
Odpowiedz